Joker Świecie po raz trzeci uległ Jedynce

z Jokera w pojedynku na siatce z Aleksandrą Przepiórką (nr 3)
z Jokera w pojedynku na siatce z Aleksandrą Przepiórką (nr 3) Sławomir Wojciechowski
Siatkarki Jokera-Mekro Świecie zakończyły w sobotę drugi sezon w II lidze. Zdecydowała o tym trzecia porażka w półfinale z Jedynką Aleksandrów Łódzki.

JOKER - JEDYNKA 1:3 (22:25, 25:21, 18:25, 13:25)
JOKER: Wojciechowska, Hohn, Butt-Hussaim, Kopczyk, Cieśnik, Weder, Glama (libero) oraz K. Wenerska, M.Wenerska, Opoń
JEDYNKA: Buchalska, Motylewska, Przepiórka, Michalkiewicz, Ryznar, Mieszała, Korzycka (libero) - Lubis, Wiśniewska

Tym razem jokerki postawiły się faworytowi. Urwały mu seta, a mogły znacznie więcej. Szkoda inauguracyjnej partii. Gospodynie zaczęły zawody trochę przestraszone. I za nim spostrzegły się, że rywalki nie są takie mocne, przegrywały już 10:20. Jednak zdobycie pięciu ostatnich punktów aleksandrowiankom przyszło bardzo trudno. Dwa z nich sprezentowali im sędziowie, którzy podjęli przy stanie 22:15 dla Jedynki dwie kontrowersyjne decyzje. Świecianki doszły przeciwniczki na dwa “oczka" (22:24), ale decydujący atak przeprowadziła Maja Motylewska i Jedynka wygrała 1. seta do 22.

W drugim jokerki pokazały, że jak się bardzo chce to można pokonać wszystkie przeszkody. Po chwilami bardzo dobrej grze wygrały tę partię 25:21 doprowadzając do remisu 1:1. Szkoda, że dobrej dyspozycji nie utrzymały w następnym secie. Zbyt wiele punktów oddały rywalkom za darmo po błędach własnych. Do tego siadło przyjęcie. Najwięcej problemów miejscowym sprawiły zagrywki Eweliny Ryznar (3 asy pod rząd). Trzeci set zakończył się wygraną do 18 Jedynki.

Ostatnia odsłona to już dominacja gości. Wśród nich bardzo dobrze prezentowała się Karolina Wiśniewska, która zdobyła wiele punktów w ataku. Jokerkom zabrakło sił i nadziei, że mogą jeszcze odwrócić losy wyniku.

Jedynka wygrała półfinałową rywalizację z Jokerem 3:0 i awansowała do finału. Świecki zespół sezon zakończy na 4. miejscu.