Juniorki Culmena Chełmno i Budowlanych Toruń bez awansu

Siatkarkom Culmena do awansu zabrakło jednego wygranego seta w meczu z Plasem Warszawa Sławomir Wojciechowski
W weekend rozegrano turnieje 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorek. Obaj przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego zajęli 3. miejsca nie uzyskując tym samym awansu do ćwierćfinału.

Na tym etapie rozgrywek reprezentowali nas Culmen Chełmno (wicemistrz województwa) i Budowlani Toruń (brązowy medalista).
Łatwiejszą drogę do ćwierćfinału miał Culmen, który był organizatorem jednego z turniejów. Jego rywalami byli: APS TPS Rumia (trzeci zespół Pomorza), Truso Elbląg (wicemistrz woj. warmińsko-mazurskiego) i UKS "Plas" Warszawa (4. miejsce w woj. mazowieckim, startował z "dziką kartą").
Chełmnianki dobrze zaczęły turniej. Najpierw w piątek pokonały zespół z Rumii 3:0. Następnie w sobotę w spotkaniu z Plasem prowadziły już 2:0 i ... nagle stanęły. A do głosu doszły warszawianki, które pokazały sportową złość (grały bez trenera, bo ten został odesłany na trybuny). Wygrały one gładko kolejne dwie odsłony do 14 i 15. W tie-breaku siatkarki z Chełmna podjęły walkę. Z 4:7 doprowadziły do 11:10, ale końcowe fragmenty należały już do rywalek, które wygrały ostatecznie seta prawdy 15:12, a cały mecz 3:2.
Culmen zachował szanse na awans z 2. miejsca, ale w niedzielę musiał pokonać Truso, które dwa poprzednie mecze wygrało gładko po 3:0. Niestety, elblążanki potwierdziły wysokie umiejętności. Nie oddały gospodyniom nawet seta. Porażkę gospodyń wykorzystał Plas Warszawa, który w niedzielę zwyciężył TPS Rumia 3:1.

Wyniki: Culmen Chełmno - APS TPS Rumia 3:0 (23, 10, 22), Plas Warszawa -Truso Elbląg 0:3 (-18, -12, -13), TPS Rumia - Truso 0:3 (-14, -18, -14), Culmen - Plas 2:3 (23, 18, -14, -15, -12), Plas - TPS Rumia 3:1 (17, 23, -24, 21), Culmen - Truso 0:3 (-20, -12,-10).

1. Truso Elbląg 3 6 9:0
2. Plas Warszawa 3 5 6:6
3. Culmen Chełmno 3 4 5:6
4. APS TPS Rumia 3 3 1:9

Ograły tylko gospodynie

Budowlani Toruń grali w Mońkach. Przyszło im się zmierzyć z: Piątką Olsztyn (3. miejsce w woj. warmińsko-mazurskim), MUKS Gim-Net Mońki (3. miejsce w woj. podlaskim) i Orłem Malbork (wicemistrz Pomorza). Torunianki do ostatniego dnia zachowały szanse na awans z 2. miejsca. Musiały jednak pokonać w niedzielę Piątkę Olsztyn. Niestety, rywalki okazały się lepsze. Wygrały 3:0. Budowlani zajęli 3. miejsce. Turniej zdecydowanie wygrał Orzeł Malbork.

Wyniki: Orzeł Malbork - Budowlani Toruń 3:0 (15, 16. 18), Gim-Net Mońki - Piątka Olsztyn 0:3 (-21, -15, -16), Piątka - Orzeł 1:3 (-19, -16, 22, -19), Gim-Net - Budowlani 1:3, Piątka - Budowlani 3:0 (18, 21, 19), Gim-Net - Orzeł 0:3 (-10,-16,-15)

1. Orzeł Malbork 3 6 9:1
2. Piątka Olsztyn 3 5 7:3
3. Budowlani Torun 3 4 3:7
4. MUKS Gim-Net Mońki 3 3 1:9

W ćwierćfinale MP juniorek reprezentował nas będzie Pałac Bydgoszcz, który jako mistrz województwa uzyskał do niego bezpośredni awans.