Joker Świecie - Pałac Bydgoszcz (juniorki)
W sezonie 2011/12 w LW juniorek grają tylko cztery kluby z Bydgoszczy, Chełmna, Świecia i Torunia. W minioną środę rozpoczęła się runda rewanżowa. W pierwszej części sezonu bezkonkurencyjny okazał się Pałac Bydgoszcz, który wygrał wszystkie mecze za trzy punkty tracąc w nich tylko dwa sety (z Culmenem i Budowlanymi). Pozostałe ekipy wygrały solidarnie po jednym meczu.
Bydgoszczanki już w 4. kolejce mogły zapewnić sobie mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego i grę w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Jednak niespodziewanie przegrały w Świeciu z Jokerem 2:3. Podopieczne Macieja Kromrycha prowadziły już 2:0, ale nie potrafiły postawić kropki nad "i". Świecianki odbudowały się w 3. secie. Potem wygrały kolejnego i doprowadziły do tie-breaku, który także rozstrzygnęły na swoją korzyść. Wygrały go do 11. To pierwsza w historii wygrana Jokera z Pałacem w tej kategorii wiekowej.
Zespół z Bydgoszczy nie powinien mieć jednak problemów z utrzymaniem 1. miejsca. Do tego potrzeba mu tylko jednej wygranej. Większe emocje powinny być przy obsadzeniu dwóch pozostałych miejsc na podium. Przypomnijmy, że uprawniają one do gry w 1/8 finału mistrzostw Polski. Na dziś zagrają w nim Budowlani i Joker, ale Culmen też jeszcze zachowuje szanse. Do końca sezonu zostały jeszcze dwie kolejki.
Wyniki 4. kolejki
Joker Świecie - Pałac Bydgoszcz 3:2 (-21, -16, 23, 22, 11), Budowlani Toruń - Culmen Chełmno 3:0 (10, 17, 17).
1. Pałac Bydgoszcz 4 10 11-4
2. Budowlani Toruń 4 6 8-7
3. Joker Świecie 4 5 7-8
4. Culmen Chełmno 4 3 3-10
Plan 5. kolejki: Budowlani - Joker (wtorek, godz. 19), Culmen - Pałac (środa, godz. 18.40).
Czytaj e-wydanie »