Juniorzy przegrali, seniorzy jadą do Lubljany

Nie udało się polskim 18-latkom podtrzymać dobrej passy w MŚ 1. dywizji. W trzecim meczu w Krynicy przegrali z Węgrami.

Po zwycięstwach z Kazachstanem i Litwą podopieczni Andrzeja Masewicza nie dali rady Węgrom i znacznie zmniejszyli swoje szanse na awans do elity. Wszystko dobrze układało się do 46 minuty, gdy gospodarze jeszcze prowadzili 3:2 po dwóch golach Damiana Kapicy i Kamila Wcisło. W ostatniej tercji rywale jednak dwa razy pokonali polskiego bramkarza. W ekipie gospodarzy zagralki Jakub Gimiński i Kamil Kalinowski z toruńskich Sokołów.

W innych meczach: Niemcy - Litwa 15:0, Wielka Brytania - Kazachstan 0:1.

Tymczasem godziny do swoich mistrzostw odlicza pierwsza reprezentacja. Polacy o awans do elity będą walczyć od soboty w słoweńskiej Lubljanie. Ich rywalami oprócz gospodarzy będą Węgry, Korea Południowa, Chorwacja i Wielka Brytania.

Trener Wiktor Pysz w środę zabrał ze sobą 22 hokeistów. W kraju pozostają bramkarz Przemysław Odrobny (Stoczniowiec), obrońca Paweł Dronia (Zagłębie) i napastnik Aron Chmielewski (Stoczniowiec).

O zwycięstwo w Słowenii będą walczyć: bramkarze: Krzysztof Zborowski (Podhale Nowy Targ), Kamil Kosowski (JKH GKS Jastrzębie); obrońcy: Rafał Dutka (Podhale), Marian Csorich, Jarosław Kłys, Patryk Wajda (Cracovia), Michał Kotlorz (GKS Tychy), Mateusz Rompkowski, Paweł Skrzypkowski (Stoczniowiec) oraz napastnicy: Tomasz Malasiński, Krystian Dziubiński, Marcin Kolusz (Podhale), Leszek Laszkiewicz, Grzegorz Pasiut, Mikołaj Łopuski, Filip Drzewiecki (Cracovia), Tomasz Proszkiewicz, Adam Bagiński (GKS), Jarosław Różański, Piotr Sarnik (Zagłębie), Jarosław Rzeszutko (Stoczniowiec), Mateusz Danieluk (JKH GKS).

Wszystkie mecze biało-czerwonych będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport.