Kadetki Pałacu powalczą o mistrzowski tytuł!!!

Kadetki Pałacu jutro zagrają o złoto
Kadetki Pałacu jutro zagrają o złoto Sławomir Wojciechowski
Podopieczne Jacka Janowskiego idą śladem swoich starszych koleżanek z klubu. Jutro zagrają o złoty medal mistrzostw Polski kadetek w Łodzi.

W sobotnim półfinale Pałac pokonał 3:1 (24, -23, 17, 20). Najbardziej zacięte były dwa pierwsze sety. W inauguracyjnym bydgoszczanki przegrywały już 16:20 i 19:22, ale jeszcze potrafiły odwrócić losy wyniku. Pięć udanych akcji z rzędu dało im piłkę setową. Tą jeszcze rywalki wybroniły, ale następnej nie zdołały.

W partii nr 2 cały czas prowadził 2-3 punktami Pałac. Kadetki z Dąbrowy Górniczej zdołały jednak w końcówce doprowadzić do remisu 23:23 i wygrać tę partię. Na szczęście ten przegrany pechowo set nie podziałał źle na pałacanki, które w kolejnych odsłonach były zdecydowanie lepsze od przeciwniczek. I zasłużenie awansowały do wielkiego finału.
W nim niespodziewanie zmierzą się z AZS UMSC Lublin, który po zaciętym półfinale zwyciężył Dziewiątkę Łódź 3:2. Przypomnijmy, że w grupie eliminacyjnej pałacanki pokonały akademiczki 3:1.

Chemik o piąte

W mistrzostwach Polski kadetów w Kędzierzynu-Koźlu Chemik Bydgoszcz dzisiaj zwyciężył Metro Warszawa 3:0 (21, 21, 19). Bydgoszczanie jutro zmierzą się ponownie z gospodarzami, ale tym razem stawką będzie o 5. miejsce.