Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W niedzielę w Paterku było sportowe święto. Najpierw, w...

Karatecy walczyli w Paterku o puchary i medale [zdjęcia]

W niedzielę w Paterku było sportowe święto. Najpierw, w ramach dziecięcej ligi karate, rozegrane zostały Mistrzostwa Kujaw i Pomorza w Karate Shotokan. Potem rozpoczęła się w hali kolejna impreza w tej dyscyplinie sportu czyli IV Puchar Krajny i Pałuk w Karate WKF.

- Bo miejscowości leżące na Krajnie i Pałukach tworzą powiat nakielski - tłumaczył na otwarciu zawodnikom Tomasz Miłowski, starosta nakielski.

Frekwencja dopisała. Do Paterka zjechało w niedzielę ponad 300 zawodników z 27 klubów. Pokazali się karatecy z Gniezna, Wrześni, Szamotuł, Śremu... Mocną ekipę wystawili na turniej współorganizatorzy turnieju czyli Stowarzyszenie Sportowe Yamabushi.

Pod szyldem tego stowarzyszenia trenują karate dzieci w Nakle i Paterku, ale też w Koronowie, Osielsku, Bydgoszczy, Świeciu. W ubr. zawodnicy Yamabushi zdobyli w Paterku 68 medali i wygrali klasyfikację generalną turnieju. W Nakle liczono, że uda się w niedzielę - m.in. za sprawą miejscowych zawodników - powtórzyć ten wynik.

Emocje na macie były duże. Umiejętności zawodników przykuwały uwagę widowni. I szkoda trochę, że nie wszystkie miejsca były zajęte, choć wstęp na turniej był wolny.

Zawody trwały kilka godzin. Było kogo podziwiać i co oglądać.

Seniorzy z gminy Stara Błotnica odpoczywali na Mazurach (ZDJĘCIA)