Kiedy skończą się utrudnienia na Kapitulnej we Włocławku?

  Kiedy skończą się utrudnienia na Kapitulnej we Włocławku?

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kiedy skończą się utrudnienia na Kapitulnej we Włocławku?

  ©Fot. W. Alabrudziński

  Przez dwa miesiące będzie zamknięta dla ruchu ulica Kapitulna na odcinku od Jastrzębskiej do Słonecznej. Potem drogowcy przeniosą się na kolejny fragment tej ulicy.
  Kiedy skończą się utrudnienia na Kapitulnej we Włocławku?

  ©Fot. W. Alabrudziński

  www.pomorska.pl/wloclawek


  Więcej informacji z Włocławka znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/wloclawek  Przebudowa ulicy Kapitulnej ruszyła pełną parą. Na osiedlu Południe zmieniona została organizacja ruchu. Są poważne utrudnienia. Zamknięte zostało skrzyżowanie ulic Wiejska - Zgodna - Gajowa, ul. Kapitulna na odcinku od ul. Jastrzębiej do ul. Słonecznej, ul. Zgodna na odcinku Wiejska - Ziębia oraz ul. Fredry na odcinku od Kaliskiej do Noakowskiego. Miejski Zarząd Dróg wyznaczył objazdy.

  Połączenie z Kapitulną mają przede wszystkim dwie ulice: Słoneczna i Długa. Ruch z zamkniętego odcinka Kapitulnej przejęła równoległa Wiejska. W godzinach szczytu na tej ulicy, ale i pozostałych dojazdowych tworzą się korki. Część kierowców wybiera więc dłuższą drogę do centrum miasta - przez Kruszyńską i Wronią.

  Kłopoty z dostaniem się do swoich domów mają mieszkańcy osiedla domów jednorodzinnych przy Kapitulnej. Na Księżycową czy Borowską dojeżdżają " opłotkami". Ci, którzy mają domy przy remontowanej trasie wyprowadzili auta ze swoich posesji i parkują poza podwórkiem. - Jak długo potrwa remont tego odcinka Kapitulnej? - pytają?

  Jak się dowiedzieliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg, prace na tym odcinku potrwają dwa miesiące. Kapitulna od Jastrzębskiej do Słonecznej będzie więc zamknięta do połowy czerwca. Na razie na tym odcinku zerwana została stara jezdnia. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy ma być zbudowana nowa nawierzchnia, ułożone nowe krawężniki. Potem będą budowane jeszcze wjazdy, chodniki, nowe oświetlenie.

  Gdy otwarty zostanie odcinek od Jastrzębskiej do Słonecznej, to planowana jest przebudowa fragmentu Kapitulnej od Długiej do Plant. I wtedy ten odcinek też będzie na około dwa miesiące zamknięty. Zanim jednak prace rozpoczną drogowcy, to budowana będzie przez "Wodociągi" kanalizacja sanitarna. I ta inwestycja też będzie się wiązała z zamknięciem jezdni.

  Od połowy czerwca może też być przebudowana Kapitulna od Słonecznej do Plant. W tym roku też planowana jest budowa ronda przy ul. Borowskiej. Na razie jednak drogowcy nie określili bliższych terminów wykonania tych robót. Ale jedno jest pewne - będą kolejne utrudnienia.

  Na szczęście, budowa nowej ulicy od Kapitulnej do Wienieckiej nie będzie powodowała perturbacji w ruchu. Na razie trwają tu przygotowania do rozpoczęcia prac.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018