Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą renomą i popularnością. Każda kolejna edycja to także większa liczba uczestników oraz wyższy poziom konkursowych prezentacji.
Anioły dla wszystkich
Na XII odsłonę przeglądu do Torunia przyjedzie łącznie około 250 osób z całej Polski. Konkursowych wystąpień będzie jednak mniej - 53, ponieważ oprócz solistów usłyszymy także zespoły, chóry i schole.
Uczestnicy festiwalu o nagrody będą walczyć w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13-16 lat oraz powyżej 16 lat.
Przesłuchania rozpoczną się w sobotę o 9.00 w klubie garnizonowym Grunwald (ul. Warszawska 11). Podczas kilkugodzinnych eliminacji wykonawcy zaprezentują wybraną tradycyjną polską kolędę lub piosenkę bożonarodzeniową (najlepiej własnego autorstwa).
Wszyscy uczestnicy przesłuchań, bez względu na lokatę, którą zajmą w konkursie, wywiozą z Torunia symboliczną, pamiątkową nagrodę - festiwalowego anioła.
Zaśpiewają laureaci
Wokalne talenty młodych wykonawców będzie oceniać jury w składzie: Jacek Beszczyński, Tomek Kamiński, Maria Korczyńska i Anna Poślednik.
Ich werdykt usłyszymy o 16.00, kiedy to odbędzie się wręczenie nagród, koncert laureatów oraz recitale specjalnych gwiazd festiwalu.
Oprócz zwycięzców tegorocznej edycji usłyszymy więc ks. Roberta Klemensa oraz Jacka Beszczyńskiego.
Wstęp na przesłuchania i finałowy koncert jest wolny.
Koncert dla "Nadziei"
Drugiego dnia festiwalu po raz drugi będziemy mieli okazję usłyszeć przynajmniej niektórych uczestników konkursu. Tym razem w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na Stawkach, gdzie w niedzielę o 15.00 rozpocznie się koncert charytatywny.
Śpiewanie i kwestowanie na rzecz hospicjum "Nadzieja" jest już wieloletnią tradycją toruńskiego przeglądu.
Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich koła Toruń - Stawki oraz Urząd Miasta Torunia i Urząd Marszałkowski.