Kolejne serie "Lekarzy" są już pewne. TVN nakręci trzeci i...

  Kolejne serie "Lekarzy" są już pewne. TVN nakręci trzeci i czwarty sezon serialu

  (MJ)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W serialu grają m.in. Jacek Koman i Danuta Stenka

  W serialu grają m.in. Jacek Koman i Danuta Stenka ©Lech Kamiński

  TVN nakręci trzeci i czwarty sezon serialu, którego akcja toczy się w Toruniu. Już trwają prace nad scenariuszem. Ekipa filmowa ponownie odwiedzi miasto w czerwcu i październiku tego roku.
  W serialu grają m.in. Jacek Koman i Danuta Stenka

  W serialu grają m.in. Jacek Koman i Danuta Stenka ©Lech Kamiński

  W telewizji TVN przed dwoma tygodniami ruszyła emisja drugiej serii "Lekarzy", a już wiadomo, że będą co najmniej dwie kolejne. Potwierdza to Dorota Chamczyk, producentka serialu. - W tej chwili na finiszu znajdują się prace nad scenariuszem trzeciego sezonu - mówi. - Trwają też przygotowania do jego realizacji. Na przełomie marca i kwietnia odbędą się próby, a w połowie kwietnia ruszymy ze zdjęciami.

  Przeczytaj także: "Lekarze" - serial TVN nakręcony w Toruniu zdobył serca Polaków!
  Filmowcy najpierw będą kręcić w Warszawie.Z przyjazdem do Torunia poczekają aż do czerwca, by zapewnić sobie dobrą pogodę i jak najpiękniejsze plenery. W naszym mieście spędzą ok. trzech tygodni. Zdjęcia do kolejnej serii zaplanowano na październik, a emisję na wiosnę 2014 r.

  Jakie przygody czekają w najbliższych odcinkach tytułowych lekarzy? - Wiemy, że widzowie oczekują połączenia pary głównych bohaterów i ich sielskiego życia razem, ale dramaturgia serialu zmusza nas do tworzenia rozmaitych perypetii i perturbacji - mówi Dorota Chamczyk. - Mogę więc zdradzić, że pojawią się na ich drodze przeszkody zarówno w postaci osób, jak i zdarzeń. Warto śledzić historię małżeństwa Piotra i Izy, a także losy doktora Ordy, którego ambicja i chęć udowadniania innym swojej wartości popchnie do dość szalonych czynów.

  W serialu, tak jak do tej pory, nie zabraknie Torunia. Magistrat od początku wspiera produkcję finansowo w zamian za obecność miasta na ekranie. Przy pierwszym sezonie umowa ze stacją opiewała na 350 tys. zł, przy drugim będzie to 300 tys. zł, ale i odcinków będzie mniej. Rozmowy na temat finansowego udziału Torunia w realizacji kolejnej serii mają odbyć się jeszcze w tym półroczu. - Wierzymy, że tzw. lokowanie produktu jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi promocji miasta - mówi Andrzej Pietrowski, p.o. dyrektora magistrackiego wydziału promocji. - Myślę, że W "Lekarzach" Toruń pokazywany jest w sposób urzekający, a zdjęcia oddają piękno i atmosferę miasta. Mamy zresztą wiele takich sygnałów - płyną one do nas w rozmowach prywatnych czy przez Facebooka. Mam nadzieję, że przynajmniej część głosów zachwytu pociągnie za sobą chęć odwiedzenia Torunia.

  Pierwszych 15 odcinków serialu było hitem jesiennej ramówki TVN. "Lekarze" bili rekordy popularności, przyciągając w każdy poniedziałkowy wieczór ponadtrzymilionową publiczność. Obecność Torunia na ekranie docenił również miesięcznik "Press", sytuując serial na drugim miejscu w rankingu najlepszych projektów product placement (lokowania produktu).


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018