Kolejny sukces windsurfera z Pałuk

WOK
Paweł Kaczmarski (w środku) świetnie spisuje się podczas zawodów na wodach Zatoki Puckiej nadesłane
Paweł Kaczmarski reprezentujący Windsurfing Team Żnin zajął II miejsce w Pucharze Polski.

W rozegranych zawodach Allegro Deski Cup w Chałupach na zatoce Puckiej nasz zawodnik zajął doskonałe III miejsce w konkurencji slalom. Zawody wygrał Michał Polanowski/POL-16/, rugi był Paweł Hlavaty/POL-11/, trzeci Paweł Kaczmarski/POL-169/.

Dzięki temu Paweł awansował w generalnej klasyfikacji na II miejsce Pucharu Polski. W zawodach startowało 46 zawodników z kraju oraz Litwy, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Rosji. Wiatr dopisywał - wiał z siłą od 4-6 bf. Rozegrano 5 wyścigów.

Doskonała postawa Pawła Kaczmarskiego spowodowała duże poruszenie wśród zawodników, którzy chcą wystąpić do Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu o przyznanie dzikiej karty dla Pawła na zawody PWA/ Professional Windsurfers Associoation, które odbędą się w Niemczech na wyspie Sylt we wrześniu. W tych zawodach z pulą nagród 120.000 euro startują wszystkie gwiazdy Windsurfingu z całego świata.

- Sama obecność w tych zawodach to doskonała reklama naszego regionu na świecie - mówi Leszek Staniszewski z Windsurfing Team Żnin.