Koncerty, spektakle, pokazy, festyny... Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 zagra w Grudziądzu [program]

(DD)
Program WOŚP 2020 w Grudziądzu
Program WOŚP 2020 w Grudziądzu Piotr Bilski
Cała masa imprez odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia w ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grudziądzu. Coś dla siebie znajdzie zarówno dziecko, jak i senior. Warto wybrać się na orkiestrowe imprezy! Zapowiadamy najciekawsze z wydarzeń. I liczymy na nowy rekord kwesty w naszym mieście!

W ubiegłym roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grudziądzu zebrano ponad 207 tysięcy złotych. Była to rekordowa jak dotąd zbiórka w tym mieście.

W ubiegłym roku z fundacji WOŚP grudziądzki szpital otrzymał sprzęt o wartości ponad 405,5 tys. zł. Kardiomonitory, aparat USG, inkubatory i inne urządzenia trafiły na oddziały neonatologiczny oraz pediatryczne naszego szpitala.

I tak jest co roku. - W naszym szpitalu mamy już sprzęt od WOŚP za ponad 3 miliony złotych. Cieszę się, bo my gramy z orkiestrą, a to dobro do nas wraca - mówi Edyta Ogonowska, szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grudziądzu. I z uśmiechem zachęca do szczodrości podczas niedzielnego finału: - Puszki są papierowe, więc miło byłoby gdyby wrzucane tam były lekkie pieniążki, czyli... banknoty.

W organizację 28. finału WOŚP w Grudziądzu zaangażowanych jest 670 wolontariuszy. 370 z nich będzie kwestowało na ulicach, pozostali pracują przy organizacji imprez. - Najmłodszy wolontariusz ma siedem miesięcy, a najstarszy ponad 70 lat - mówi Edyta Ogonowska.

Miejski sztab WOŚP mieści się w hali widowiskowo-sportowej na osiedlu Lotnisko. W niedzielę, od g. 9.30 do 21 będzie tam głośno i wesoło. Zaplanowano zawody sportowe, koncerty, licytacje i pokazy. Występować będą przede wszystkim dzieci i młodzież z placówek oświatowych. Muzyczną gwiazdą będzie zespół Fugazi pod kierunkiem Macieja Nowackiego.

Atrakcje czekać będą też w Centrum Kultury Teatr. Od g. 11 do 18 zaplanowano spektakle dla dzieci, konkursy. Będzie też pokaz mody, tańca i „Wośpiada”, czyli familiada sportowcy kontra politycy. Występy będą przeplatane licytacjami. Około g. 16.15 planowana jest licytacja wisiorka: złotego serduszka 28. finału WOŚP, ufundowanego przez zakład złotniczy Marka Gudery, Piotra Rogoziewicza i Andrzeja Matczaka z Grudziądza, o wartości ok. 1,5 tys. zł. Panowie złote serduszka na kolejne finały WOŚP fundują już od 2005 roku!

O g. 18 w klubie „Akcent” rozpocznie się koncert. Wystąpią zespoły: The Broken Bridges, Vacat, Megaraż i Freedom Band. Wstęp 15 zł.

To jednak nie wszystkie „orkiestrowe” wydarzenia w niedzielę. Na parkingu przy markecie Auchan w g. 10-15 będzie trwała „Motoorkiestra”. O g. 10 z plaży miejskiej około 700 biegaczy ruszy w trasę „Biegu dla WOŚP” po Lesie Rudnickim. W Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym o g. 13, 14 i 15 będzie można obejrzeć pokazy za 5 zł do puszki WOŚP.

Do akcji włączają się też szkoły: na Strzemięcinie (11-14), w Nowej Wsi (g. 11-14) i w Piaskach (g. 11-16)

Odprawa wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grudziądzu[zdjęcia]

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2020 W GRUDZIĄDZU

Centrum Kultury Teatr

Program na niedzielę:

 • g. 11 - mała scena - "Czerwony Kapturek" - bajka dla dzieci Teatrzyk Lalek "Miszmasz" (bilety 7 zł)
 • g. 12.30 - mała scena - "Kalif bocian" - bajka dla dzieci (spektakl premierowy) Teatrzyk Lalek "Miszmasz" (bilety 7 zł)
 • g. 14 - duża scena - "Jaś i Małgosia" - spektakl dla dzieci, reż. Zbigniew Kulwicki (bilety 15 zł, 10 zł)
 • g. 15.30 - duża scena - WOŚPIADA, czyli grudziądzka familiada: grudziądzcy samorządowcy kontra sportowcy
 • g. 16.15 - duża scena -licytacja złotego serduszka ufundowanego przez zakład złotniczy Gudera-Matczak-Rogoziewicz z ul. Toruńskiej o wartości ok. 1,5 tys. zł
 • g. 16.45 - duża scena - pokaz mody w wykonaniu Technikum Przemysłu Mody w Grudziądzu
 • g. 17 - duża scena - pokaz Grudziądzkiego Teatru Tańca

Dodatkowe atrakcje: kącik Lego z Edukido, fotobudka, kawiarenka,

Licytacje: złote serduszko, prace grudziądzkich artystów, gadżety WOŚP, vouchery do grudziądzkich kawiarni, restauracji oraz gabinetów odnowy biologicznej. Będzie można też wylicytować bilety wstępu na koncerty CK Teatr, przeloty balonem i samolotem, vouchery na tatuaże oraz wiele innych atrakcji.

Klub Akcent

Niedziela
Koncert dla WOŚP: g. 18 - The Broken Bridges, 19 - Vacat, 20 - MegaraŻ

Bieg dla WOŚP. Rudnik
Niedziela, g. 10-14, plaża miejska

Bieg wystartuje po już po raz siódmy. Tym razem pod hasłem "Policz się z cukrzycą". Organizuje go Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku wraz ze stowarzyszeniami grudziądzkich biegaczy.
Zapisy na imprezę były prowadzone w internecie. Zbiórka uczestników o g. 10. Start do biegu o g. 11. Trasa liczy ok. 5 km i wyznaczona została ścieżkami lasu komunalnego.
Od g. 10 do 14 na plaży trwać będzie loteria fantowa, zaplanowano też koncert, ognisko i aukcję.

Zespół Szkół Ogólnokształcących Strzemięcin, ul. Korczaka 23,
Niedziela, g. 11-14
W programie: Zumba, kawiarenka, loteria fantowa, kącik malucha, balonowe cudaki, pokazy w układaniu kostki Rubika, pokaz dogoterapii, stoisko z grami planszowymi, gofry oraz tosty, stoisko z używanymi książkami, stoisko "Pchli targ" (używane rzeczy).
O g. 12 planowana jest licytacja.

Motoorkiestra, parking Auchan

Niedziela, godziny: 10-15,

Motoorkiestrę po raz szósty organizuje grudziądzka delegatura Automobilklubu Toruńskiego.

W programie:

 • g. 10-11.30 - konkurencje sportowo/sprawnościowe w prowadzeniu aut. Możliwość przejazdu, jako pasażer autem pokazowym,
 • g. 11.30-12 - pokazy driftu
 • g. 12 -13.30 - konkurencje sportowo/sprawnościowe w prowadzeniu aut. Możliwośc przejazdu, jako pasażer autem pokazowym,
 • g. 13.30 - 15 - jazda na dochodzenie

Cennik: jednorazowy przejazd toru: 10 zł, przejazd w charakterze pasażera: 20 zł, udział w konkurencji "jazda na dochodzenie": 30 zł. Pieniądze będą wpłacane do puszki WOŚP.

Zaplanowano też licytacje gadżetów.

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Niedziela, 12 stycznia.
Program:

 • godz.13:00 - seans 1: "Opowieść o gwiazdach i gwiazdozbiorach". Seans opowiada o najbardziej charakterystycznych konstelacjach zarówno zimowego, jak i letniego nieba. Wyjaśnia skąd bierze się pozorny, dobowy ruch gwiazd na niebie, roczny ruch Słońca na tle gwiazd oraz wiele innych podstawowych informacji o niebie gwiaździstym.
 • godz.14:00 - seans 2: "Odległe światy". Seans "Odległe światy" to opowieść o planetach pozasłonecznych, których astronomowie odkrywają coraz więcej. Widzowie dowiadują się jak mogą wyglądać planety spoza Układu Słonecznego, okrążające inne gwiazdy.
 • godz.15:00 - seans 3: "Nasz Wszechświat". Seans zabiera nas w kosmiczną podróż do krańców znanego Wszechświata. Na początku omawiane są wszystkie planety Układu Słonecznego, następnie przelatujemy przez Drogę Mleczną aby polecieć dalej aż do odległych galaktyk oddalonych o miliardy lat świetlnych.

Wstęp na seanse po 5 zł do puszki WOŚP.

Hala widowiskowo-sportowa, os. Lotnisko, ul. Nauczycielska. Niedziela, g. 9.30-21,

 • 9.30-12.00 - XVIII Turniej Sprawnościowy Szkół o Puchar Prezydenta Grudziądza "Uczymy ratować i ratujemy" oraz pokazy:
 • 9.30-9.40 powitanie zespołów reprezentacji grudziądzkich szkół i stowarzyszeń,
 • 9.40-10.10 warsztaty i pokazy ratownictwa patrolu medycznego "MED-SAR" Szkolenia Asekuracja Ratownictwo pod kierunkiem Marcina Gizickiego,
 • 10.10-10.25 konkurencje sportowe i zadanie integracyjne "Żywy plakat WOŚP",
 • 10.25-10.50 - malowanie plakatów i zbieranie pieniędzy wśród publiczności, ważenie zebranych pieniędzy do puszek WOŚP przez reprezentacje szkolne,
 • 10.25-10.50 - występy taneczne grup przedszkolnych: "BRATKI" z PM "TARPNO" pod kierunkiem Anny Chełstowskiej i "BAJKOLANDIA" z Przedszkola "Bajkolandia" pod kierunkiem Diany Bugajskiej, licytacja gadżetów WOŚP,
 • 10.50-11.20 - konkurencje rycerskie - Grupy Rekonstrukcji Historycznej Drużyny Średniowiecznych Wojów "WILCZA ROTA", pod kierunkiem Ewy Ceglewskiej, tańce integracyjne,
 • 11.20-11.45 - występy małych i dużych artystów z "GRUDZIĄDZKIEGO TEATRU TAŃCA" (taniec i pokazy cyrkowe), pod kierunkiem Agnieszki Kotowicz Kędry,
 • 11.45-12.00 dekoracja reprezentacji szkolnych i stowarzyszeń pucharami i medalami Prezydenta Miasta Grudziądza,
 • 12-14: Koncert "Dzieci i dorośli dzieciom":
 • 12- 12.05 - wjazd motorów pokazy klubu motocyklowego "MOTOCYKLICZNI GRUDZIĄDZ",
 • 12.05 -12.10 licytacje gadżetów, losowanie NAGRODY GŁÓWNEJ LOTERII FANTOWEJ,
 • 12.10 - 12.40 - występ zespołów: wokalnego "ZAŁOGA 102" pod kierunkiem pana Daniela Gołębiewskiego i zespołu tańca nowoczesnego "SPINAKER DANCE" pod kierunkiem Anny Majorke z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi "SPINAKER",
 • 12.40 - 13.15 - występ zespołu "UP THE SKY" oraz zespołu tanecznego ze Szkoły Muzycznej Yamaha, pod kierunkiem Grzegorza Grzanki i Marka Habryna.
 • 13.15-13.30 - występ zespołu tanecznego "ROYAL TEAM", pod kierunkiem Pauliny Kitowskiej,
 • 13.30-14.00 - występ wokalisty Jacka Sienkiewicza,
 • 14.00-16.00 - Turniej Główny "Wesołe Tory Przeszkód" - pomiędzy: wolontariuszami i organizatorami WOŚP, 29 GGDH "TRAMPY", 2 GADH "GRYF", 11 GWDH "EVEREST", członkami Koła PTTK nr 88 - Klubu NW "PATYCZAKI", Klubu Sportowo-Turystycznego "ELEKTRYK", licytacje gadżetów WOŚP i innych sponsorów,
 • 14.00-14.10 wprowadzenie na scenę i prezentacja zespołów startujących w TURNIEJU GŁÓWNYM,
 • 14.10 - 14.20 pokazy 2 GADH "GRYF" tańce integracyjne rozgrzewka przed konkurencjami,
 • 14.20 14.40 konkurencje sportowo rekreacyjne TURNIEJU GŁÓWNEGO - część 1,
 • 14.40 14.43 - występ zespołu tanecznego Grupa Mini Mix - Szkoła Tańca MK Dance, pod kierunkiem Katarzyny Majrowskiej,
 • 14.43 15.00 konkurencje sportowo rekreacyjne TURNIEJU GŁÓWNEGO - część 2,
 • 15.00 15.20 wykonanie plakatów i zbiórka pieniądze do puszek, LICYTACJE WOŚP, podczas tego zadania pokaz zumby w wykonaniu AZ DANCE STUDIO Aleksander Zabłocki, instruktor tańca Aleksander Zabłocki,
 • 15.20 15.45 - konkurencje sportowo rekreacyjne TURNIEJU GŁÓWNEGO - część 3,
 • 15.45 16.00 dekoracja reprezentacji klubów, szkół, stowarzyszeń pucharami i medalami Prezydenta Miasta Grudziądza,
 • 16.00-20.45: Koncert Życzeń dla "Wszystkich Ludzi o Wielkich Sercach":
 • 16.00-16.10 LICYTACJE WOŚP, losowanie nagrody głównej w LOTERII FANTOWEJ, 16.10 16.40 - występ zespołu "TIM",
 • 16.40-17.25 - występ zespołu "Doris Band" (POP ROCK),
 • 17.25-17.40 - LICYTACJE WOŚP i losowanie nagrody głównej w LOTERII FANTOWEJ,
 • 17:40 - 18:15 - występ zespołu " PÓŁNAPÓŁ", pod kierunkiem Krzysztofa Janikowskiego,
 • 18.15-19.00- występ zespołu Macieja Wentowskiego "SZTEWITE STUDENTS", LICYTACJE WOŚP,
 • 19.00-20.30 występ Gwiazdy Wieczoru - zespołu muzycznego "FUGAZI" pod kierunkiem Macieja Nowackiego,
 • 20.30-20.45: "Ciche Światełko do Nieba" (komórki, latarki).

W hali planowane są:

 • kawiarenka, loteria fantowa, sklepik z gadżetami WOŚP.
 • wystawa motocykli - "Motocykliczni" Grudziądz
 • "Stowarzyszenie Amazonki Grudziądz" - propagowanie profilaktyki raka piersi oraz sprzedaż na rzecz WOŚP wyrobów wykonanych prze Amazonki,
 • Swoje kąciki urody i pielęgnacji - makijaż i konsultacje kosmetyczne, loteria fantowa - przygotowują firmy "Avon" oraz Oriflame
 • Szkoła Policealna "Pascal" - fotki z "Minionkiem", "Kącik dla dzieci" (malowanie twarzy, konkursy), "Kącik dla Pań" (malowanie paznokci przez kosmetyczki),
 • Pokój gier planszowych dla małych i dużych - biblioteki na os. Lotnisko),
 • Kącik żeglarski "Wiatr w żagle" - Klub Sportowo-Turystyczny "Elektryk" Grudziądz,

Przed halą w g. 10.30-16 - trwać będzie wystawa i pokaz aut ciężarowych, sprzętu służb ratowniczych, porządkowych, drogowych, medycznych, otwarty pobór krwi.

Parking przy hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 21 na os. Lotnisko
Pokazy i przejażdżki ciężarówkami przygotowuje firma Kama Trans Auto-Serwis Adama Kotowicza.
Program: g. 10.30 wystawa aut, g. 11.30-12.30 - wyjazd aut w konwój po mieście, g. 12.30-16.00 - możliwość obejrzenia aut na zewnątrz i z wnętrza kabin.

Centrum zabaw Galaktyka, ul. Włodka.
Niedziela, g. 10-20.

Impreza rodzinna. W programie: koncerty, pokazy judo, warsztaty tworzenia świec naturalnych, kosmiczna fotobudka, atrakcje sportowe, ścianka wspinaczkowa, konkursy rodzinne, malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, spotkania z bohaterami bajek, atrakcyjne licytacje.

Centrum Zabaw "Miasteczkolandia", ul. Włodka
Niedziela, g. 10-18.

Atrakcje dla dzieci, licytacje.

Marsz nordic walking.
Start: niedziela, Rynek, g. 10.
XII marsz "Po zdrowie" organizuje klub PTTK "Patyczaki". Chętni spotkają się przy pomniku Żołnierza Polskiego. Później wyruszą przez miasto i park miejski do hali sportowej na osiedlu Lotnisko, gdzie będzie trwała impreza WOŚP. Wpisowe na miejscu zbiórki, od 20 zł w górę.

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi.
(Nowa Wieś, ul. Grudziądzka 43). Niedziela g. 11-14.

Program wydarzeń:
Wydarzenia na holu (piętro):
11-14 kawiarenka (ciasta, kawa, herbata), 11-11.45 - jasełka i wspólne kolędowanie,
11.45-12 - występ drużyny harcerskiej, 12-12.15 - licytacja,
12.15-12.30 występ wokalny Martyny Matuszczak
12.30-13 koncert Julii Szynickiej
13.00 13.15 licytacja
13.15-13.30 koncert Cezarego Kaliskiego
13.30-13.45 licytacja
13.45-14 występ zespołu tanecznego uczniów naszej szkoły
W klasach:
11-11.30 - warsztaty pierwszej pomocy przedlekarskiej
11.30-12 - robienie masek karnawałowych
12-13 - szycie misia z Fundacją Pomimo Wszystko
12-12.30 - malowanie serduszek
12-13 - fotobudka
12-13.30 - koncert gongów w wykonaniu Kasi i Mariusza Biernat
Sala gimnastyczna:
11-12 - trening z piłkarzami Olimpii Grudziądz
12.30 -13.15 - zumba
13.30 -14 - koncert zespołu młodzieżowego "Stroke"

Szkoła Podstawowa w Piaskach
Niedziela, g. 12

W programie loteria fantowa, występy uczniów, kawiarenka, licytacje

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

POMAGAJMY 😃

G
Gość

subcio super czy jak kto woli pomagajmy

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3