Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koniec ligi w Sępólnie, Seydak Team w podwójnej koronie [zdjęcia]

Piotr Pubanz
1. W finale Pucharu Ligi Seydak Team (na czarno) spotkał się z Gromem Barkowo.
1. W finale Pucharu Ligi Seydak Team (na czarno) spotkał się z Gromem Barkowo. Piotr Pubanz
PIŁKA HALOWA Sobotnim meczem finałowym Pucharu Ligi zakończyła się VI edycja Sępoleńskiej Ligi Futsalu.

W tym sezonie klasą dla siebie była ekipa Seydak Team, która wywalczyła zarówno mistrzostwo, jak i puchar ligi. W sobotnim finale Seydak zmierzył się z Gromem Barkowo i po widowiskowym spotkaniu pokonał rywala 6:4 (2:1). Po meczu nastąpiło uroczyste podsumowanie rozgrywek, wręczenie pucharów, medali i nagród z udziałem m.in. burmistrza Sępólna Waldemara Stupałkowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Franciszka Lesinskiego oraz dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji Marka Charta.

Mistrzem ligi został Seydak Team, wyprzedzając Team Trociński oraz Grom Barkowo. Puchar za mistrzostwo II ligi odebrali gracze Młodych Orłów, którzy wyprzedzili Taxus Team i Orlikowców Józef Team. Przyznano też wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem w I lidze został Paweł Szulc (Lemar Kuchnie), najlepszym zawodnikiem, a zarazem królem strzelców (24 goli) ligi Łukasz Kościan (Grom Barkowo). W II lidze dwa tytuły trafiły w ręce Bartłomieja Kosmeli (Orlikowcy), który został królem strzelców (29 goli) i najlepszym zawodnikiem. Miano bramkarza II ligi przypadło natomiast Sebastianowi Skoczypiec (Młode Orły). W tegorocznej edycji Sępoleńskiej Ligi Futsalu organizowanej przez CSiR w Sępólnie Krajeńskim wystąpiło 17 drużyn.