Zamknij

Gazeta Pomorska

Konkurs WOŚP. Szkoła z Kołodziejewa znów najlepsza w Polsce! [zdjęcia]

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie (gmina Janikowo) po raz kolejny wygrała ogólnopolski konkurs "Ratujemy

Nadesłane/Szkoła Podstawowa w Kołodziejewie

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/6] Następne

Konkurs WOŚP. Szkoła z Kołodziejewa znów najlepsza w Polsce! [zdjęcia]

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie (gmina Janikowo) po raz kolejny wygrała ogólnopolski konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować" dla klas I-III.

Organizatorem konkursu jest Fundacja WOŚP z Jurkiem Owsiakiem na czele.

W pierwszym etapie należało wykonać plakat edukacyjny "Znajdź 10 różnic", a w drugim - komiks dotyczący udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki pomysłowości, kreatywności uczniów Hanny Konieczki, Marcela Szuflady i uczniów z klasy trzeciej oraz nauczycieli: Justyny Białek, Renaty Konieczki, Emilii Jackowskiej, Katarzyny Krokos szkoła dotarła do finału, który odbył się w Warszawie.

Finał odbywał się w formie gry miejskiej.

- Uczniowie wzięli udział w zmaganiach, podczas których musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami szeroko rozumianej pierwszej pomocy, między innymi ułożyć pozycję boczną, ugasić pożar w wiosce smerfów, ułożyć puzzle, odwzorować zawartość apteczki i wiele innych. Doskonale zaprezentowali się w synchronicznej resuscytacji krążeniowo-oddechowej - opowiada Katarzyna Krokos, dyrektor szkoły, która perfekcyjnie przygotowała do tych zmagań swoich trzecioklasistów: Jagodę Łaganowską, Dorotę Wiśniewską, Alana Lewandowskiego i Kacpra Perzynę.

Po wielogodzinnym wysiłku, pokonaniu blisko 10 kilometrów trasy gry miejskiej uczniowie wraz z kapitanem dotarli do celu i z niecierpliwością oczekiwali na wyniki.

Po zsumowaniu punktów okazało się, że po raz kolejny najlepsza z najlepszych okazała się Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie. Tym samym obroniła ubiegłoroczny tytuł mistrza.

Puchar, medale i nagrodę główną drużynie reprezentującą szkołę wręczył sam prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Gratulujemy!

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy