Koronowo Cup 2018. Zwycięstwa KKP Bydgoszcz i U2 Bytów [zdjęcia]

m
Dziewczęta z KKP Bydgoszcz i chłopcy z U2 Bytów - to zwycięzcy inauguracyjnych turniejów Koronowo Cup 2018.

Drużyny grały w dwóch grupach eliminacyjnych, systemem każdy z każdym, co pozwoliło wyłonić ekipy do finałowej grupy „złotej” i grupy „srebrnej.

W rywalizacji dziewcząt najlepiej spisały się podopieczne trenera Górala. Zawodniczki KKP tylko w jednym meczu (ze Startem Pruszcz Pomorski) podzieliły się punktami z rywalkami. Pozostałe rozstrzygnęły na swoją korzyść i zwyciężyły w końcowej klasyfikacji turnieju. Druga lokata przypadła w udziale akademickiej drużynie WSG Bydgoszcz, a na najniższym miejscu podium stanęła ekipa Tucholanki Tuchola.

Najlepszą strzelczynią turnieju została Magdalena Kałuzińska (AZS WSG) - zdobywczyni 9 bramek. Natomiast najlepszą bramkarką wybrano Klaudię Siudę, na co dzień zawodniczkę Strażaka Przechowo, podczas turnieju gościnnie reprezentującą KKP Bydgoszcz. Podczas podsumowania wręczono jeszcze jedno specjalne wyróżnienie, które otrzymała Agnieszka Kufel ze Startu Pruszcz Pomorski.

Klasyfikacja turnieju: 1. KKP Bydgoszcz, 2. AZS WSG Bydgoszcz, 3. Tucholanka Tuchola, 4. Start Pruszcz Pomorski, 5. Gmina Koronowo, 6. GLKS Woman Osielsko, 7. Legia Chełmża, 8. FUKS Wielowicz, 9. KKP Junior Bydgoszcz, 10. Chojniczanka Chojnice.

W rywalizacji chłopców ( kategoria orlik - rocznik 2007-2008) zasady były takie same. Cztery najlepsze ekipy pierwszej fazy turnieju stworzyły grupę złotą (Spójnia Białe Błota, Młode Talenty Toruń, U2 Bytów oraz GKS Kowale), a stawkę w niej uzupełnił trzeci zespół grupy A - Victoria Koronowo. Pozostałe drużyny stworzyły grupę srebrną (miejsca VI-XI).

W eliminacjach i w fazie finałowej najwięcej punktów zgromadził U2 Bytów i to zawodnicy tego klubu mogli kolejny raz cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju Koronowo Cup. Poprzednio uczynili tak w 2015, 2016, 2017 roku. Jest to jedyne w swoim rodzaju osiągnięcie, gdyż do tej pory żaden klub nie zwyciężył w Koronowie cztery razy z rzędu! Pozostałe miejsca na podium zajęły zespoły Młodych Talentów z Torunia i Spójni Białe Błota. Ta ostatnia drużyna, jako jedyna w turnieju nie straciła bramki w rywalizacji z U2 Bytów.

Najlepszym strzelcem turnieju został Igor Szyszło (U2) - strzelec 18 bramek! Jest to rekord od początku rozgrywek Koronowo Cup, a zawodnik ten legitymuje się także tym samym tytułem z przed roku. Bramkarzem turnieju orlików został natomiast Damian Kuczewski ze Spójni Białe Błota.

Klasyfikacja turnieju: 1. U2 Bytów, 2. Młode Talenty Toruń, 3. Spójnia Białe Błota, 4. GKS Kowale, 5. Victoria Koronowo, 6. Football Academy Grudziądz, 7. Chojniczanka I Chojnice, 8. Chojniczanka II Chojnice, 9. Brzózki Brzozowo, 10. Chemik Bydgoszcz, 11. Błękitni Inowrocław.

Sędzią głównym turnieju był Mariusz Korpalski, czołowy arbiter polskiej I ligi. Wraz z nim spotkania prowadził Sławomir Radzik.
Do rozegrania zostały jeszcze Turniej Żaków (10 lutego) oraz Turniej Skrzatów (11 lutego).
**

Organizatorem cyklu turniejów Koronowo Cup 2019 jest MGOSiR Koronowo przy wsparciu Gminy Koronowo.** . Patronat honorowy nad rozgrywkami sprawują Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński, Starosta Bydgoski Wojciech Porzych, Prezes K-PZPN Bydgoszcz Eugeniusz Nowak. Uczestnicy turnieju otrzymali puchary, medale i statuetki od Gminy Koronowo oraz nagrody rzeczowe sfinansowane przez Bank Spółdzielczy w Koronowie, firmę Akomp Systemy Informatyczne, a także Salonik Piłkarski Golden Goal z Bydgoszczy.