Zamknij

Gazeta Pomorska

Kraje z zakazem handlu w niedzielę i bez zakazu [lista i zdjęcia]

Andrzej Faliński, dyrektor Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, która zrzesza sieci handlowe: - Bogatych Niemców, Austriaków czy Szwajcarów stać

pixabay.com

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/13] Następne

Andrzej Faliński, dyrektor Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, która zrzesza sieci handlowe: - Bogatych Niemców, Austriaków czy Szwajcarów stać na zamykanie sklepów w siódmym dniu tygodnia, ale nie Polski. To ryzyko!

W niedzielę mogą być czynne stacje benzynowe, sklepy na dworcach kolejowych i turystyczne.

Faliński: - Niemców na przykład stać, by na weekendy wyjeżdżać, i chętnie to robią, co można zauważyć na ich autostradach w piątki po południu. To jest tradycja silnych związków zawodowych, które w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, gdy rządziła lewica, mocno walczyły o zakaz. Istniały małe sklepy, w których ludzie harowali od rana do wieczora, siedem dni w tygodniu. Soboty były wtedy pracujące. Niektórzy prawie w ogóle nie odpoczywali. Udało się wprowadzić dla nich wolną niedzielę i utrzymać ją do czasów korporacji. Jednak w Niemczech 80 procent handlu to biznes sieciowy. W Polsce zaś jest bardzo rozdrobniony i zamknięcie sklepów może go bardzo mocno osłabić.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy