Skąd francuska firma posiada tak dużą liczbę nieruchomości na sprzedaż w różnych częściach Polski?
Wielkie centrale trafiły do kasacji
Bogata kolekcja nieruchomości sięga niemal stulecia wstecz, sięgając początków państwowego przedsiębiorstwa Polska Poczta, Telegraf i Telefon, które powstało w 1928 roku. Przez lata firma ta zarządzała wieloma posiadłościami. W latach 90. XX wieku nastąpił podział, a Telekomunikacja Polska S.A. oddzieliła się, by od 2012 roku działać pod międzynarodową marką Orange.
Dawne technologie telekomunikacyjne wymagały dużych powierzchni na urządzenia techniczne. Jednakże, dzięki postępowi technologicznemu, Orange nie potrzebuje dziś tyle miejsca, ile zajmowały kiedyś wielkie centrale telefoniczne. Stąd sprzedaje wiele budynków - zobaczcie zdjęcia i szczegóły w poniższej galerii:
Sprzedali już nieruchomości za miliard
Firma skoncentrowała swoją działalność i przeniosła pracowników do większych obiektów o wyższym standardzie, co sprawia, że wiele budynków jest wykorzystywanych tylko częściowo. W rezultacie, Orange oferuje na sprzedaż nieruchomości, które nie są używane do głównych operacji biznesowych - taką informację można znaleźć na stronie firmy dedykowanej nieruchomościom na sprzedaż.
Dotychczas firma sprzedała nieruchomości o wartości około 1 mld złotych. Orange sprzedaje te nieruchomości, których nie wykorzystuje w swojej głównej działalności biznesowej.
Co sprzedaje Orange?
Wśród wyprzedawanych przez Orange nieruchomości niektóre mają przeznaczenie mieszkalne, inne wyłącznie komercyjne. Wśród nich są:
- budynki biurowe,
- budynki magazynowe,
- budynki techniczne,
- grunty inwestycyjne,
- lokale komercyjne,
- domy,
- działki.
Dawny monopolista na rynku telekomunikacyjnym walczy o kilienta
Orange Polska S.A., dawniej znana jako Telekomunikacja Polska S.A., to czołowy gracz na rynku telekomunikacyjnym w Polsce. Jest także największym operatorem komórkowym w kraju, obsługującym imponującą liczbę kilkunastu milionów klientów. To również jeden z głównych dostawców internetu i usług telekomunikacyjnych w sieci ruchomej w Polsce.
Największym akcjonariuszem Orange Polska S.A. jest francuski Orange S.A. Pozostali akcjonariusze to posiadacze GDR (Globalnych Kwitów Depozytowych), reprezentowani przez Bank of New York.
