Kuźnia talentów w Miejskim Uczniowskim Klubie Lekkoatletycznym w Brodnicy

(ever)
Zenon Rosiński oraz sztafeta 4x400  - Łukasz Kowalski, Marcin Kowalski, Mateusz Zagórski i Mateusz Ronowicz
Zenon Rosiński oraz sztafeta 4x400 - Łukasz Kowalski, Marcin Kowalski, Mateusz Zagórski i Mateusz Ronowicz
Sezon lekkoatletyczny powoli się rozkręca. Pierwsze starty w dwóch mityngach przyniosły sześć zwycięstw i powołanie do kadry narodowej seniorów Mateusza Zagórskiego. Młody czterystumetrowiec trafił do kadry narodowej i wystartuje w reprezentacyjnej sztafecie w Izraelu.

- W Brodnicy mamy bardzo zdolna młodzież - mówi Zenon Rosiński, trener Miejskiego Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego Brodnica. - Nasza najmłodsza wśród seniorów sztafeta 4x400 m daje nadzieje na medal w najbliższych mistrzostwach Polski seniorów.

Zenon Rosiński już dochował się dwóch reprezentantów Polski w lekkiej atletyce. Marcin Kowalski jest reprezentantem Polski juniorów, a Mateusz Zagórski trafił do kadry seniorów. Ten drugi pod koniec maja pobiegnie w reprezentacyjnej sztafecie czterystumetrowców na zawodach w Hajfie w Izraelu.

- Nasza sztafeta 4x400 m jest najmłodszą wśród seniorów - dodaje trener. - Już w tym roku w czasie mistrzostw kraju liczę na medal. Jakiego koloru będzie? Za wcześniej jeszcze o tym mówić, ale biegacze są dobrze przygotowani do sezonu.

Prócz dwóch gwiazd lekkoatletycznych w brodnickim klubie trenuje spora grupa utalentowanej młodzieży. W czasie ostatnich dwóch zawodów lekkoatleci w silnej konkurencji odnieśli sześć zwycięstw. Młodzieżowiec Kamil Olszewski wygrał bieg na 600 metrów ustanawiając nowy rekord życiowy.

Świetnie spisał się także Łukasz Kowalski (młodzieżowiec), który wygrał bieg na 300 m . Drugi na mecie był kolejny brodnicki lekkoatleta Mateusz Ronowicz.

Wiadomości z Brodnicy

W pierwszych startach nie gorzej od mężczyzn spisały się brodnickie lekkoatletki. Swój bieg wygrała Iza Dembek (100m) oraz najmłodsza Aleksandra Walczak (600 m). Wśród juniorek młodszych srebro wywalczyła Weronika Płachta (1000m), poprawiając swój rekord życiowy. Drugie miejsce zajęła młodziczka Ania Bylewska (100 i 150 m) . Dwukrotnie trzecia była młodziczka Julia Nizgorska (100 i 200m)

W kolejnym mityngu w Toruniu zwyciężył Mateusz Zagórski i Weronika Plachta (800m). Drugie miejsca wywalczył w biegu na 100 i 200 m Jakub Kamiński. Drugą lokatę w mityngu wywalczył w biegu na 800 m Kamil Olszewski, a brąz Łukasz Kowalski w biegu na 200 m.

- Systematyczna praca i talent młodych biegaczek i biegaczy, przynosi efekty - cieszy się Zenon Rosiński. - Wszyscy nasi lekkoatleci są bardzo młodzi i sportowe areny stoją przed nimi otworem. Jestem pewny, że jeszcze wielokrotnie o ich sukcesach usłyszymy.