Łatwe zwycięstwo Jokera w Murowanej Goślinie

Jokerki po raz pierwszy w sezonie są w tabeli za faworytkami z Sulechowa i Szczecina Sławomir Wojciechowski
Joker/Mekro Świecie pokonał beniaminka z Murowanej Gośliny 3:0 i awansował po raz pierwszy w sezonie na 3. miejsce w tabeli grupy 1. II ligi kobiet.

UKS Murowana Goślina - Joker/Mekro Świecie 0:3 (19:25, 10:25, 18:25)
JOKER: Brodacka, Szewczyk, Warzecha, Nowak, Łukasiewicz, Hohn, Głowiak (1. libero) oraz Wenerska, Mrówczyńska, Duraj (2. libero).

Tabela nie kłamie. Beniaminek, który dotychczas nie wygrał żadnego meczu, nie okazał się wymagającym przeciwnikiem.
- Tylko w 3. secie było trochę gry na poziomie - relacjonuje trener Jokera Andrzej Nadolny. - Jednak w połowie odskoczyliśmy na kilka punktów. Przy wysokim prowadzeniu niepotrzebnie straciliśmy kilka punktów. Podobnie było w 1. secie. Wszystkie dziewczyny zagrały poprawnie.
W sobotę szczęście sprzyjało jokerkom, bo punkty potracili będące przed nimi w tabeli Pałac II Bydgoszcz i Orzeł Elbląg. To sprawiło, że drugoligowiec ze Świecia po raz pierwszy w obecnym sezonie awansował na 3. miejsce. Powinien je utrzymać do końca 1. rundy, bo za tydzień podejmie SMS Police.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Pałac II Bydgoszcz - Zawisza Sulechów 0:3 (-25, -24, -15), Orzeł Elbląg - Piast Szczecin 2:3 (22, 18, -14, -22, -6), Energetyk Poznań - Orzeł Malbork 3:0 (17, 25, 9). Pauza - SMS Police.
1. Zawisza Sulechów 7 21 21:3
2. Piast Netto Szczecin 7 17 19:5
3. Joker Mekro Świecie 7 13 16:11
4. Pałac II Bydgoszcz 7 12 16:13
5. E.Leclerc Orzeł Elbląg 7 12 15:15
6. Energetyk Poznań 7 8 12:15
7. SMS Police 6 5 7:15
8. UKS Murowana Goślina 7 3 8:21