Redakcja
Legia Chełmża zapewniła sobie w 28. kolejce promocję do IV ligi.
Legia Chełmża zapewniła sobie w 28. kolejce promocję do IV ligi. Sławomir Wojciechowski/archiwum
Tylko Legia Chełmża zapewniła sobie w 28. kolejce promocję do IV ligi. Wicelider z Nowego zaliczył kolejną wyjazdową wpadkę.

Liderowi i wiceliderowi mogła pomóc Radzynianka Radzyń Chełmiński, która gościła Mustanga Ostaszewo. Ten jednak wyszedł obronną ręką wygrywając 5:1 (0:0). Radzynianie zagrali dobrą 1. połowę. Na początku drugiej, w 10 minut stracili trzy gole, a później czwartego. Odpowiedzieli jedynie trafieniem Bartłomieja Gmiń-skiego w 67. min. (na 1:4).

Tymczasem Wisła Nowe przegrała w Złotorii z Flisakiem 1:3 (1:1). W 25. min. strzałem z 25 metrów gola dla miejscowych strzelił Tomasz Warczachowski. Potem do głosu doszli nowianie, ale z kilku okazji wykorzystali jedną. W 40. min. do remisu doprowadził Michał Pokora.Po przerwie nowianie mieli kolejne szanse, lecz ich nie wykorzystali. Jokerem w talii trenera Flisaka okazał się 46-letni Jarosław Maćkiewicz, który na boisko wszedł na ostatni kwadrans. W 83. i 86. min. doświadczony napastnik wykorzystał gapiostwo defensorów Wisły pokonując Bartosza Rybińskiego.

Nowianie znów nad Mustangiem mają przewagę jednego „oczka”. Jednak są w lepszej sytuacji, bo w najbliższej kolejce wzbogacą się o trzy punkty walkowerem. Tymczasem Mustanga czeka batalia z Iskrą Ciechocin.

W sobotę Iskra zremisowała u siebie z Pomorzaninem Serock 3:3 (0:2). Goście powinni ten mecz wygrać, bo po dwóch golach Bartłomieja Świątka (36, 74) i jednym Radosława Mika (19) prowadzili 3:0. Jednak za szybko uwierzyli w sukces. I to się zemściło. Iskra w 12 minut odrobiła straty. Dodajmy, że w 1. połowie miejscowi nie wykorzystali rzutu karnego.

W niemal podobny sposób wygraną stracili piłkarze z Laskowic. Tor zremisował w Bydgoszczy z Polonią 2:2 (1:0). Goście prowadzili do 87. min. 2:0 po trafieniach Roberta Jasika (9) i Michała Macury (48). A mogli wyżej, ale na ich przeszkodzie stanął bramkarz Piotr Świetlik. W 87. min. strzałem z głowy kontaktową bramkę dla Polonii zdobył Kacper Kozołup. W 93. min. piłka po dośrodkowaniu Macieja Plewińskiego przeleciała nad bramkarzem Toru, odbiła się od słupka i ku rozpaczy gości wpadła do siatki.

Wda II/Strażak Przechowo rozgromiła na wyjeździe KS Łochowo 8:0 (3:0). Goście potrzebowali zaledwie 40 sekund, by wyjść na prowadzenie. Bramki w niedzielę strzelali: Mateusz Komur 2 (1, 70), Wojciech Ratkowski 2 (8, 64), Marcin Wanat (32. - karny), Maciej Kołodziej (48), Rafał Piętka (86), Patryk Martas (90). Dzięki wygranej rezerwy Wdy awansowały na 4. miejsce.