Lewandowski mistrzem, Baumgart i Czapiewski z medalami...

  Lewandowski mistrzem, Baumgart i Czapiewski z medalami [zdjęcia, wideo]

  (frel), (styk)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  w środku po zakończonym zmaganiu w dziesięcioboju.

  w środku po zakończonym zmaganiu w dziesięcioboju. ©Wojciech Wieszok

  Kto inny mógł wygrać na 800 metrów, jak nie Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz? Wicemistrzynią Polski na 400 m została Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz).
  w środku po zakończonym zmaganiu w dziesięcioboju.

  w środku po zakończonym zmaganiu w dziesięcioboju. ©Wojciech Wieszok


  Tym razem nie doszło do "elektryzującego" pojedynku dwóch kolegów i zarazem rywali - Lewandowskiego i Adama Kszczota (RKS Łódź). Ale to było wiadomo już przed mistrzostwami Polski seniorów w Bydgoszczy. Obaj najlepsi w Europie biegacze na 800 m traktowali czempionat w Bydgoszczy jako ważny, ale nie najważniejszy etap przygotowań do mistrzostw świata w Daegu.
  Lewandowski zadecydował, że wystąpi jednak na swoim koronnym dystansie i oczywiście wygrał z czasem 1.46,28. Kszczot kontrolnie pobiegł na 400 m i w finale zajął 6. miejsce (46,81). Tuż za podium finiszował Jakub Krzewina, wychowanek LIUKS Kruszwica, obecnie AZS AWF Kraków (46,51).
  Drugi dzień mistrzostw, podobnie jak pierwszy, był dobry dla reprezentantów naszego regionu. O zwycięstwo Lewandowskiego nie było niespodzianką, to już Iga Baumgart postarała się o dużo radości dla swoich kibiców. Zawodniczka BKS Bydgoszcz została wicemistrzynią Polski na 400 metrów, finiszując z czasem 53,70 (rekord życiowy - 53,66). Szybsza okazała się jedynie Agata Bednarek (AZS Łódź) - 53,32.
  Równolegle z mistrzostwami Polski seniorów, rozgrywane były młodzieżowe mistrzostwa Polski w wielobojach.

  W rywalizacji mężczyzn wicemistrzem kraju został Szymon Czapiewski (Zawisza Bydgoszcz), który od samego początku toczył pasjonującą walkę z Pawłem Wiesiołkiem (Warszawianka). Ostatecznie zdobył 7126 pkt. i wywalczył srebrny medal. Rywal został mistrzem z wynikiem 7216 pkt. W rywalizacji kobiet w siedmioboju najlepsza w Polsce okazała się Agnieszka Borowska (Zantyr Sztum) z dorobkiem 5102 pkt.

  Przypomnijmy, że pierwszego dnia złotą medalistką na 100 m została Marika Popowicz (Zawisza) - 11,55 oraz w skoku w dal Michał Rosiak (LKS Vectra DGS Włocławek) - 7,68. Srebro na 500 m wywalczyła Katarzyna Kowalska (Vectra) - 15.48,88. Dziś ostatni dzień zawodów i wiele emocji.











  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo