1 1 połowa

FC Barcelona

0

0 1 połowa

• To jest po prostu NIE-WIA-RY-GOD-NE! Wydawało się niemożliwe, aby Liverpool awansował do finału, nie mając w składzie kilku podstawowych piłkarzy i przegrywając pierwszy mecz w Barcelonie 0:3! Bohaterami zostali Divock Origi oraz Georginio Wijnaldum. Ten drugi wszedł na boisko na początku drugiej połowy, a potem zdobył dwie bramki w ciągu dwóch minut. Origi szybko otworzył wynik meczu, a potem strzelił gola na wagę awansu, wykorzystując gapiostwo rywali przy rzucie rożnym. Liverpool zagra w Madrycie, po raz drugi z rzędu ekipa Juergena Kloppa powalczy w finale, a tym razem będzie w nim faworytem. Kto stanie naprzeciwko - Ajax czy Tottenham? Drugi półfinał już jutro, na dziś to już wszystko. Za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• KONIEC MECZU! LIVERPOOL WYGRYWA 4:0, LIVERPOOL JEST W FINALE LIGI MISTRZÓW!

• Fabinho najpierw przejął piłkę, a potem wywalczył rzut rożny. Liverpool coraz bliżej czegoś, co wydawało się niemożliwe!

• Kibice Liverpoolu wspierają swoich piłkarzy z całych sił. Na trybunach rozlega się oczywiście "You'll never walk alone".

• Całą drużyną broni się teraz Liverpool. Czy Barcelona zdoła zdobyć bramkę, która odwróci losy dwumeczu? Czasu coraz mniej.

• Kontra Liverpoolu i dwójkowa akcja Mane z Hendersonem. Nie pokonał Ter Stegena Senegalczyk, ale i tak był na spalonym.

• Aż pięć minut doliczył do tego meczu arbiter.

• Ostatnia zmiana w Liverpoolu. Opuszcza murawę Xherdan Shaqiri, wchodzi Daniel Sturridge.

• Prawą stroną przedarł się Semedo. Dośrodkował w pole karne, ale Van Dijk uprzedził Sergiego Roberto.

• Długo rozgrywała piłkę Barcelona. Semedo dośrodkował w pole karne, złapał futbolówkę Ter Stegen.

• Mogła być kolejna bramka dla Liverpoolu! Milner dobrze dośrodkował do Shaqiriego, ten był niepilnowany w polu karnym, ale uderzył nad bramką!

• Divock Origi żegnany owacją na stojąco. Wchodzi Joe Gomez.

• Divock Origi ma problemy kondycyjne. Strzelca dwóch bramek łapią skurcze.

• Liverpool wcale nie rezygnuje. Alexander-Arnold wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego.

• Niewiarygodne! Liverpool prowadzi z Barceloną 4:0, Liverpool na tę chwilę jest w finale! Trent Alexander-Arnold sprytnie rozegrał rzut rożny, szybko podając do kompletnie niepilnowanego Divocka Origiego. Kompletnie zaspała obrona Barcelony, a Origi po raz drugi trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LIVERPOOLU! DIVOCK ORIGI! NIESAMOWITE RZECZY DZIEJĄ SIĘ NA ANFIELD!

• Dobra akcja Alexandra-Arnolda prawą stroną. Wywalczył rzut rożny.

• Z dystansu uderzył Alexander-Arnold. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Mane wyprzedził Nelsona Semedo. Gracz Barcelony faulował i obejrzał żółtą kartkę.

• Druga zmiana w Barcelonie. Schodzi Arturo Vidal, zastępuje go Arthur.

• Van Dijk zagrał długą piłkę w kierunku Shaqiriego. Futbolówka w rękach Ter Stegena.

• Liverpool przez długi czas rozgrywał piłkę na własnej połowie, ale ostatecznie skończyło się to stratą.

• Milner dogrywał w kierunku Origiego. Ten nie zdołał przeciąć piłki, złapał ją Ter Stegen.

• Odpowiedź Liverpoolu. Mane dośrodkował w pole karne z lewej strony, wybił piłkę na aut Pique.

• Świetna dwójkowa akcja Rakiticia i Messiego. Argentyńczyka zatrzymał Alisson, broniąc uderzenie z ostrego kąta!

• Messi trafił w mur. Będzie jeszcze korner dla Barcelony.

• Udany drybling Leo Messiego, Argentyńczyka musiał faulować Joel Matip. Stoper Liverpoolu z żółtą kartką, Messi będzie miał okazję na kolejne trafienie z rzutu wolnego.

• Poślizgnął się teraz Rakitić. Nie wykorzystali tego jednak gracze Liverpoolu.

• Ręką zagrał Vidal, Liverpool będzie miał dobrą okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Alexander-Arnold chciał zagrać na skrzydło do Shaqiriego. Nie do końca to wyszło, aut dla Barcelony.

• Szybko reaguje Ernesto Valverde. Szkoleniowiec Barcelony zdejmuje z boiska Philippe Coutinho, wprowadził Nelsona Semedo.

• Kolejna akcja Liverpoolu, niesamowicie nakręceni są teraz gospodarze! Dośrodkowywał Jordan Henderson, ale złapał piłkę Ter Stegen.

• Niewiarygodne rzeczy dzieją się na Anfield, Liverpool odrobił straty! Dwie bramki w dwie minuty zdobył Georginio Wijnaldum, tym razem wykorzystując dośrodkowanie Xherdana Shaqiriego z prawej strony. 3:0 dla gospodarzy, przy takim wyniku będziemy mieć dogrywkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LIVERPOOLI! GEORGINIO WIJNALDUM!

• Będzie się działo na Anfield, Liverpool traci już tylko jednego gola do Barcelony! Trent Alexander-Arnold odebrał piłkę na prawej stronie Jordiemu Albie, dośrodkował w pole karne, a futbolówka odbiła się od Rakiticia i trafiła do Georginio Wijnalduma. Rezerwowy "The Reds" trafił do siatki, choć miał piłkę na ręce Ter Stegen.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LIVERPOOLU! GEORGINIO WIJNALDUM!

• Po podaniu Mane ręką zatrzymał piłkę Ivan Rakitić. Pomocnik Barcelony z żółtą kartką.

• Natychmiastowa odpowiedź Barcelony! Po prostopadłym podaniu Messiego w sytuacji sam na sam z Alissonem znalazł się Suarez, lecz znów lepszy okazał się brazylijski bramkarz!

• Blisko drugiego gola dla Liverpoolu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliska uderzał Van Dijk, ale instynktownie obronił strzał Ter Stegen!

• Wijnaldum zagrał piłkę w kierunku Mane, ale Senegalczyka uprzedził Sergi Roberto. Będzie korner dla gospodarzy.

• Shaqiri z prawej strony dorzucił piłkę w kierunku Wijnalduma. Tego ostatniego uprzedził Sergi Roberto.

• Milner dośrodkował w pole karne z lewej strony w kierunku Origiego. Pique wybił piłkę na rzut rożny.

• W przerwie mieliśmy jedną zmianę w składzie Liverpoolu. Nie wrócił na boisko Andrew Robertson, zastąpił go Georginio Wijnaldum.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Po pierwszej połowie na Anfield Road wszystko jest możliwe! Liverpool zaczął znakomicie, bo już w siódmej minucie wyszedł na prowadzenie. Strzał Jordana Hendersona obronił Marc-Andre ter Stegen, ale z bliska piłkę dobił Divock Origi. Barcelona grała nerwowo, Liverpool mógł zdobyć nawet drugiego gola, lecz potem inicjatywę przejęła "Duma Katalonii" - dwie okazje miał Lionel Messi, po jednej Philippe Coutinho oraz Jordi Alba. Na razie na posterunku jest Alisson, lecz Liverpool do dogrywki potrzebuje jeszcze dwóch goli. Czy "The Reds" zdołają odrobić straty? Wracamy już za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Barcelona bliska remisu! Goście wyprowadzili kontrę, Messi zagrał w pole karne do Alby, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Alissonem. Lepszy w tym pojedynku golkiper Liverpoolu!

• Akcja Origiego lewą stroną. Dośrodkowanie zablokowane, będzie jeszcze rzut rożny dla Liverpoolu.

• Za lekko podał Skaqiri, przez co Barcelona przejęła piłkę na połowie Liverpoolu. Sergi Roberto podał do Messiego, ale Argentyńczyk uderzył obok bramki.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Milnera, piłkę łapie Ter Stegen.

• Sergio Busquets łokciem trafił w twarz Fabinho. Gracz Barcelony z żółtą kartką.

• Cztery minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter. Wszystko przez sporo przerw ze względu na urazy.

• Uderzenie Robertsona z dystansu zablokował Arturo Vidal. Skończyło się na rzucie rożnym - sędzia nie zauważył zagrania ręką Chilijczyka, powinien być rzut wolny dla Liverpoolu.

• Shaqiri zagrał niezłą piłkę w pole karne do Mane. W ostatniej chwili interweniował Pique.

• Rozgrywa piłkę Barcelona. Do Messiego natychmiast wychodzi Fabinho i goście musieli się nieco wycofać.

• Kolejna przerwa w grze. Tym razem pomocy medycznej potrzebuje Andrew Robertson.

• Shaqiri dośrodkował w pole karne, lecz wrzutka była zbyt głęboka. Bez problemu złapał piłkę Ter Stegen.

• Kontra Liverpoolu, Mane przewrócił się po starciu z Lengletem, ale nie dostrzegł tam faulu arbiter.

• Henderson podnosi się z boiska. Kibice natychmiast nagrodzili go brawami.

• Jordan Henderson stracił równowagę podczas dryblingu i Lenglet nieco przypadkowo kopnął go w kolano. Leży na boisku kapitan Liverpoolu.

• Messi zagrał na lewą stronę do Ivana Rakitcia, ten z pierwszej piłki zagrał w pole karne, lecz Robertson wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Clement Lenglet dobrze zatrzymał Shaqiriego, ale potem zagrał w aut.

• Alba zagrał długą piłkę do Suareza, ale Urugwajczyka dobrą interwencją uprzedził Robertson.

• Świetnie interweniował Virgil van Dijk, szybko dograł piłkę do Mane, ten nie zdołał dośrodkować, ale futbolówka trafiła do Robertsona, którego uderzenie dobrze obronił Ter Stegen!

• Andrew Robertson wyłożył piłkę z lewej strony Hendersonowi. Kapitan Liverpoolu oddał strzał, ale zablokował go Gerard Pique.

• Po słabym początku teraz to Barcelona zdecydowanie przejęła inicjatywę. James Milner faulował Suareza.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Messi uderzył sprzed pola karnego. Piłka przeszła tuż obok słupka.

• Kontra Barcelony, ratuje gospodarzy Alisson! Przejął piłkę Arturo Vidal, szybko zagrał do Messiego, ten rozrzucił akcję na lewą stronę do Philippe Coutinho, który oddał precyzyjny strzał. Bramkarz Liverpoolu wyciągnął się jednak jak długi i sparował piłkę do boku!

• Znów przed szansą był Messi, ale Argentyńczyk za długo zwlekał z oddaniem strzału! Sergio Busquets zagrał znakomitą piłkę do Alby, ten wyłożył futbolówkę Messiemu, lecz Argentyńczyk chciał się zabawić z obrońcą i w znakomitej sytuacji nie oddał nawet strzału!

• Pierwszy raz zrobiło się groźnie pod bramką Liverpoolu! Barcelona przeprowadziła atak lewą stroną, Alba wycofał piłkę do Messiego, ale strzał Argentyńczyka dobrze obronił Alisson!

• Barcelona nie może spokojnie rozgrywać piłki na własnej połowie. Pressing Liverpoolu przynosi na razie skutek.

• Fabinho ostro potraktował Luisa Suareza. Sędzia natychmiast pokazał mu żółtą kartkę.

• Mane padł w polu karnym po starciu z Sergim Roberto. Nie ma jednak mowy o rzucie karnym.

• Barcelona znów się gubi! Teraz nerwowo w obronie zachował się Sergi Roberto, ale sytuacje uratował Ter Stegen, wychodząc przed pole karne i uprzedzając Origiego!

• Wymarzony początek Liverpoolu! Fatalny błąd popełnił Jordi Alba, który stracił piłkę na rzecz Sadio Mane. Senegalczyk zagrał do Jordana Hendersona, ten wpadł w pole karne między obrońcami i oddał strzał, który obronił Marc-Andre ter Stegen. Wobec dobitki Divocka Origiego niemiecki bramkarz był już jednak bezradny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LIVERPOOLU! DIVOCK ORIGI!

• Indywidualna akcja Mane. Arturo Vidal wybił piłkę na rzut rożny.

• Shaqiri nie zrozumiał się z Mane. Szwajcar zagrał piłkę pod nogi Marca-Andre ter Stegena.

• Szybka kontra Liverpoolu. Mane zagrał z lewej strony w pole karne, tam zablokowany został Shaqiri, ale niewiele brakowało, aby przed doskonałą szansą znalazł się Henderson. Ostatecznie skończyło się na rzucie rożnym, ten nie przyniósł zagrożenia.

• Pierwsza indywidualna akcja Leo Messiego. Argentyńczyka powstrzymał Fabinho.

• Od środka rozpoczęła mecz Barcelona. Goście w żółtych strojach, Liverpool na czerwono.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Cuneyt Cakir. Turek wyprowadza obie drużyny na boisko, czas na hymn Champions League!

• Na Anfield Road leci "You'll Never Walk Alone". Kibice Liverpoolu wierzą niewątpliwie w to, że na własnym stadionie ich ulubieńcy są w stanie odwrócić losy dwumeczu.

• W weekendowym meczu z Celtą Vigo Ernesto Valverde posłał do boju głównie rezerwowych. Barcelona przegrała 0:2, ale ma już zapewniony tytuł mistrza Hiszpanii. Liverpool wciąż walczy o triumf w Anglii - na kolejkę przed końcem ma punkt straty do Manchesteru City. "The Reds" nie mogli pozwolić sobie na potknięcie, a po golu w końcówce ograli Newcastle 3:2.

• Po pierwszym meczu zdecydowanym faworytem, jeśli chodzi o awans do finału, jest FC Barcelona. W pierwszym meczu Katalończycy wygrali na własnym boisku 3:0. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Luis Suarez, w drugiej połowie dwa gole dołożył Leo Messi. Wynik nie oddaje jednak do końca przebiegu spotkania, bo Liverpool miał kilka świetnych okazji, ale na wysokości zadania stanął Marc-Andre ter Stegen. Dziś "The Reds" od początku rzucą się zapewne do odrabiania strat.

• Rezerwowi Barcelony: Jasper Cilessen, Arhur, Malcom, Nelson Semedo, Samuel Umtiti, Thomas Vermaelen, Carles Alena

• Rezerwowi Liverpoolu: Simon Mignolet, Georginio Wijnaldum, Dejan Lovren, Joe Gomez, Daniel Sturridge, Lamon Brewster, Ben Woodburn

• Tak prezentuje się natomiast wyjściowa jedenastka FC Barcelona:

• Oto podstawowy skład Liverpoolu. W kadrze gospodarzy nie ma Alexa Oxlade'a-Chamberlaina, Mohameda Salaha oraz Roberto Firmino.

• Czas na rewanżowe mecze 1/2 finału Ligi Mistrzów! Dziś czas na starcie na Anfield Road, gdzie Liverpool postara się odrobić straty z pierwszego meczu i wysoko pokonać Barcelonę. Początek tego spotkania już o godzinie 21:00, a na relację na żywo zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!