Marek Wojtas z Tucholanki Tuchola już wygrywa

Piotr Pubanz
Biegacze Tucholanki podczas mistrzostw w Białych Błotach.
Biegacze Tucholanki podczas mistrzostw w Białych Błotach. Nadesłane.
Znakomicie nowy sezon rozpoczął utytułowany biegacz Tucholanki Tuchola Marek Wojtas. W weekend wywalczył on tytuł mistrza województwa w biegach przełajowych. W podbydgoskich Białych Błotach Tucholankę reprezentowało 6 zawodników i zawodniczek.

Na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników z całego województwa, blisko 250 zawodników z 15 klubów, a rywalizacja toczyła się w 5 kategoriach wiekowych: dzieci, młodzik, junior młodszy, junior oraz open.
Marek Wojtas dystans 4 km przebiegł w czasie 13:41,0 i o prawie 6 sekund wyprzedził Adriana Klonowskiego (Vectra Włocławek). Z pozostałych tucholan najlepiej wypadła Magdalena Wojtas, która w kategorii juniorek uplasowała się na 5. miejscu.

"Oczko" niżej wśród juniorów sklasyfikowany został Krystian Szrajber, a w gronie juniorów młodszych Krystian Spelbert był 16., Jakub Rompalski 21., a Michał Kempiński 22.