Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Tarnobrzegu konsultowali problemy stowarzyszeń

Grzegorz LIPIEC
Kamila Michalik (z prawej), doradca prezydenta Tarnobrzega do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi przedstawiła w poniedziałek w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu główne założenia „Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2011”.
Kamila Michalik (z prawej), doradca prezydenta Tarnobrzega do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi przedstawiła w poniedziałek w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu główne założenia „Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2011”. Grzegorz Lipiec
Przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń niejako przy okazji zastanawiali się, jak rozwiązywać najważniejsze problemy codziennej działalności.

Skąd brać pieniądze na bieżącą działalność, gdzie mamy znaleźć swoją siedzibę, jak promować swoje akcje? Na te i inne pytania poszukiwali odpowiedzi członkowie tarnobrzeskich stowarzyszeń.
W poniedziałek w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu odbyły się coroczne konsultacje "Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2011".

GŁOŚNE CZYTANIE

Spotkanie rozpoczęło się od dokładnej analizy dokumentu "Programu współpracy". Jednego z najważniejszych dokumentów dla stowarzyszeń, fundacji oraz lokalnego samorządu. Po kolei, punkt po punkcie przedstawicielka tarnobrzeskiego Urzędu Miasta odczytywała tekst "Programu".

- Bez "Programu współpracy" nie mogliśmy ogłosić konkursu na zadania dotowane przez magistrat - wyjaśnia Kamila Michalik, doradca prezydenta Tarnobrzega do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi.
Przedstawiciele dwudziestu organizacji pozarządowych nie zgłosili żadnych poprawek do tekstu dokumentu. Teraz "Programem" zajmą się miejscy rajcy, którzy muszą go przyjąć.

PROMOCJA I PIENIĄDZE

Większe emocje wzbudziła za to dyskusja o bieżącej działalności tarnobrzeskich stowarzyszeń. Przedstawiciele organizacji pozarządowych pytali gdzie mogą szukać pieniędzy na bieżącą działalność, czy są jeszcze jakieś wolne lokale, które można zamienić na siedziby stowarzyszeń oraz jak promować swoją działalność.

- Po to też powołana została do życia Tarnobrzeska Rada Organizacji Pozarządowych. Możecie się z nami kontaktować, a my jeśli tylko będziemy potrafili to postaramy się pomóc - mówi Iwona Dybus-Grosicka, przewodnicząca Tarnobrzeskiej Rady Organizacji Pozarządowych. - Wkrótce zacznie działać nasza strona internetowa. Wyślecie nam informację, a my ją na pewno zamieścimy.

- W odpowiedniej zakładce na stronie tarnobrzeskiego magistratu pojawiać się będą odnośniki do przeprowadzanych konkursów na dotacje z przeróżnych instytucji - dodaje Kamila Michalik. - Poza tym przedstawiciele organizacji mogą liczyć na szkolenia. Stowarzyszenia, aby były profesjonalne muszą nauczyć się sięgać po pieniądze z różnych źródeł.
W całym Tarnobrzegu zarejestrowanych jest ponad 100 stowarzyszeń i fundacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie