Matura poprawkowa sierpień 2018
W tym roku w Kujawsko-Pomorskiem maturę zdało niecałe 80 proc. przystępujących do niej uczniów. Osoby, którym się nie powiodło, mogą ponownie próbować swoich sił.
Matura poprawkowa 2018 wnioski
Ale nie wszyscy mają do tego prawo w sierpniu tego roku. Z takiej możliwości mogą skorzystać tylko ci, którzy nie zdali tylko jednego egzaminu (pisemnego lub ustnego) i to pod pewnymi warunkami.
- Maturzysta może przystąpić do sesji poprawkowej w sierpniu pod warunkiem, że przystąpił do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz przystąpił do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym i żaden z tych egzaminów nie został unieważniony - informuje Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.
Aby uczeń mógł przystąpić do poprawki z jednego niezdanego przedmiotu obowiązkowego, musi złożyć pisemne oświadczenie do dyrektora szkoły, którą ukończył lub - jeśli placówka została zlikwidowana - do dyrektora OKE.
Matura poprawkowa 2018 wnioski - do kiedy
Termin składania oświadczeń mija już jutro. - Oblałem matmę, ale na szczęście nic więcej - mówi Tomek, maturzysta z Bydgoszczy. - Wniosek o poprawkę złożyłem od razu, gdy dowiedziałem się, jakie mam wyniki. Liczę na to, że w sierpniu mi się powiedzie, bo chciałbym jeszcze próbować dostać się na studia.
Egzaminy poprawkowe odbędą się 21 i 22 sierpnia. W pierwszym dniu o godz. 9 zostaną przeprowadzone egzaminy pisemne. Natomiast następnego dnia uczniowie będą zdawać poprawki ustne. Egzaminy będą odbywać się w macierzystych szkołach uczniów. Podczas sierpniowej sesji obowiązują te same procedury, co w maju.
Osoby, które oblały więcej egzaminów, mogą zdawać je ponownie w maju przyszłego roku. Na poprawienie matury uczniowie mają pięć lat, licząc od października roku, w którym przystępowali do niej po raz piewszy. Później muszą zdawać ją od początku.
Ograniczeń czasowych nie ma natomiast w przypadku ponownego zdawania przedmiotów dodatkowych. Wyniki tych egzaminów nie mają bowiem wpływu na fakt zdania matury.
W tym roku w regionie do matury przystąpiło 12,6 tys. uczniów. Najwięcej osób poległo na egzaminie z matematyki. Zdawalność tego przedmiotu w regionie wyniosła 82 proc. Najpiej poszedł maturzystom język polski. Ten egzamin zaliczyło 96 proc. uczniów.
Więcej urodzeń dzieci po wprowadzeniu programu "Rodzina 500 plus".