Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura Próbna Operon - 21.11.2017. Co będzie? [ODPOWIEDZI, TEMATY]

S, AIP
Matura Próbna - 21.11.2017. Co będzie?
Matura Próbna - 21.11.2017. Co będzie? Mariusz Kapała
Przed nami matura próbna z Operonem. Nawet przed próbnym sprawdzianem wielu uczniów szuka w internecie przecieków!

Próbna Matura z Operonem skierowana jest dla uczniów liceów i techników w całej Polsce. Arkusze egzaminacyjne z 10 przedmiotów są opracowywane przez doświadczonych egzaminatorów, dzięki czemu umożliwiają rzetelne sprawdzenie wiedzy i przygotowanie do realiów prawdziwego egzaminu dojrzałości - informuje wydawnictwo Operon.

TUTAJ ODPOWIEDZI Z PRÓBNEJ MATURY Z OPERONEM 2018 - JĘZYK POLSKI

TUTAJ ODPOWIEDZI Z PRÓBNEJ MATURY Z OPERONEM 2018 - MATEMATYKA

TUTAJ ODPOWIEDZI Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Matura Próbna Operon 2017/2018 [ODPOWIEDZI, PYTANIA, ARKUSZ - 20.11.2017]

Na naszej stronie nie będzie brakować też arkuszy, odpowiedzi, wideo, a także waszych opinii po zakończeniu pisania testu. Bądźcie z nami. Dołączajcie też do wydarzenia na Facebooku: >> tutaj <<

Arkusze egzaminacyjne oraz płyty CD są opracowywane przez doświadczonych egzaminatorów, dzięki czemu umożliwiają rzetelne sprawdzenie wiedzy i przygotowanie do realiów prawdziwego egzaminu dojrzałości. Aby egzamin przebiegał bez zakłóceń, a wszyscy uczniowie mieli równe szanse na diagnozę, we wszystkich szkołach w Polsce rozpoczyna się on tego samego dnia i o tej samej godzinie.

Matura Próbna z Operonem 2016/2017 [przecieki, tematy]

Dlaczego Annę Wendzikowską we śnie nawiedzają maturalne koszmary?

Źródło:
TVN

Matura Próbna 2016/2017 z Operonem [TEMATY, PRZECIEKI]
Najlepiej przypomnieć sobie bohaterów, główne wątki i intencje autorów lektur, które zostały oznaczone gwiazdką i tym samym znalazły się w podstawowym kanonie. Dobrze jest także powtórzyć cechy epok, w których powstały. Maturzyści, nawet wybudzeni w środku nocy, powinni umieć przybliżyć historie zawarte m.in. w "Lalce" Bolesława Prusa, "Zbrodni i Karze" Fiodora Dostojewskiego, "Makbecie" i "Hamlecie" Williama Szekspira, "Jądrze ciemności" Josepha Conrada,"Dziadach" Adama Mickiewicza, "Chłopach" Władysława Reymonta, "Imieniu róży" Umberta Eco i "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego.

Do tego warto również wiedzieć co nieco o twórczości Jana Kasprowicza, Stefana Żeromskiego, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Bruno Schulza, Bolesława Leśmiana, Cypriana Norwida, Juliusza Słowackiego i Jarosława Iwaszkiewicza.

Dobrze jest również "odkurzyć" wiedzę dotyczącą pisania krótkich i długich form wypowiedzi. Twórcy arkuszy upodobali sobie zwłaszcza rozprawkę.

W internecie roi się od stron oferujących informacje o przeciekach. Niektórzy twierdzą, że znają nawet konkretne zadania, pytania, czy tematy wypracowań. Jednak nie dajcie się nabrać! Z pewnością w sieci nie znajdziecie konkretnych pytań ani przecieków maturalnych. Jeśli natraficie na strony, które twierdzą, że je podają - pod żadnym pozorem się na nich nie rejestrujcie ani nie wysyłajcie sms-ów. Za tym stoją najczęściej zwykli naciągacze, żerujący na czyjejś naiwności.

Zresztą przed wam próbna matura. Sprawdźcie swoją faktyczną wiedzę ;)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska