Mecz III ligi piłkarskiej: Zawisza Bydgoszcz - Polonia Środa Wielkopolska [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Tomasz Czachorowski
W kolejnym meczu trzecioligowych rozgrywek Zawisza Bydgoszcz pokonał Polonię Środa Wielkopolska. Goście stwarzali sobie więcej sytuacji do strzelenia gola, ale to bydgoszczanie wygrali 1:0.

Zawisza Bydgoszcz - Polonia Środa Wielkopolska 1:0

Bramka: Żylski (9).
ZAWISZA: Szelong - Jastrzembski, Maciejewski, Wędzelewski, Sochań, Żylski (89. Nowak), Mielcarek (46. Prejs), Brzeziński (46. Tunkiewicz), Piekuś (68. Żyliński), Witucki (46. Weremko), Koziara.
POLONIA: Garstkiewicz - Borucki, Andrzejewski, Wujec, Buczma (61. Drame), Kujawa (46. Pawlak), Nowak (75. Kozłowski), Mandrysz (39. Bartkowiak), Antkowiak (61. Milachowski), Skrobosiński, Henriquez.

Koniec meczu. Zawisza wygrał 1:0!
90+5' - Tym razem błąd Szelonga, Drame jednak chybił z bliskiej odległości.
90+4' - Kontra Zawiszy zakończona kiepskim strzałem Koziary.
90+3' - Szelong ukarany żółtą kartka.
90+2' - Zakotłowało się przez moment pod bramką Zawiszy, potem jeszcze strzał z dystansu. Zawisza znów się broni.
90'- Sędzia doliczył co najmniej 5 minut.
90' - Nowak po chwili ruszył z kontrą i przeprowadził piłkę z jednego pola karnego na drugie.
89' - Zmiana w zespole Zawiszy. Za Żylskiego wchodzi Nowak.
87' - Szelong broni kolejny strzał piłkarza Polonii! Tym razem strzelał Milachowski.
86' - Poloniści jeszcze bardziej ruszyli do przodu, a bydgoszczanie próbują szukać swoich szans długimi podaniami. Taką piłkę dostał Koziara, ale nie przebił się przez stoperów ekipy gości.
85' - Kibice Zawiszy wstali z miejsc, gdy prawą stroną boiska z kontrą ruszył Prejs. Jego zagranie w kierunku Żylskiego było już jednak bardzo niedokładne.
84' - Znowu groźna akcja polonistów. Dużo nerwów polu karnym, ale ostatecznie będzie tylko rzut rożny.
83' - Kolejny rzut rożny i kolejne świetne wyjście z bramki Szelonga, który chwyta piłkę.
80' - Kolejny nieco rozpaczliwy strzał gracza Polonii z dystansu.
78' - Wujec uderzał z rzutu wolnego, ale piłka poleciała bardzo wysoko nad bramką strzeżoną przez Szelonga.
76'- Jeden z piłkarzy Polonii wychodził sam na sam z bramkarzem. Szelong jednak odważnym wyjściem odebrał piłkę rywalowi. Goście domagali się odgwizdania rzutu karnego.
75' - Zmiana w Polonii. Na boisku pojawia się Kozłowski.
75' - 10 zawodników Zawiszy było w polu karnym w czasie ofensynej akcji gości. W jej finalnej fazie Henriquez zagrał wdłuż bramki, ale piłkę pewnie przechwycił Szelong.
73' - Tunkiewicz uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.
71' - Andrzejewski uderzył z dystansu, ale Szelong sparował piłkę na rzut rożny.
70' - Wysoki Tunkiewicz wygrywa wiele pojedynków o górne piłki. Tak było i tym razem. Gracz Zawiszy zagrał następnie prostopadle w pole karne, ale obrońcy Polonii przechwycili to podanie.
68' - Kolejna zmiana w Zawiszy. Zyliński wchodzi za Piekusa.
67' - Groźna kontra Polonii zatrzymana w ostatniej chwili przez obrońców Zawiszy. Później dwa rzuty rożne dla gości.
62' - Pawlak ukarany żółtą kartką.
61' - Ale szansa dla Zawiszy! Żylski urwał się obrońcom Polonii, ale strzelił minimalnie obok bramki.
61' - Drame zmienia Buczmę. a Milachowski wchodzi Antkowiaka.
59' - Dośrodkowanie z wolnego i dwa dośrodkowania z rzutów rożnych piłkarzy Polonii w ostatnich minutach. Atak gości trwa.
55' - Bartkowiak zagrał w pole karne, do piłki dopadł Henriquez, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
54' - Strzał Buczmy, wywalczony rzut rożny. Poloniści znów bardzo odważnie ruszyli do przodu
50' - Piłkarze obu drużyn aktywni na początku drugiej połowy. Wydaje się, że Zawisza chce grać już bardziej ofensywnie, a nie tylko czekać na kontry po ruchach rywali.
46' - Rozpoczyna się druga połowa meczu. W przerwie w Polonii Pawlak zmienił Kujawę, ale trener Zawiszy dokonał aż trzech zmian! Na boisku są Prejs, Tunkiewicz i Weremko.

W poniższych linkach zobaczysz także wyniki z innych boisk.

Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi 1:0!
45+2' - Trzech graczy gości wpadło w pole karne Zawiszy, ale Borucki kiepsko zagrał w kierunku swoich partnerów i piłka trafiła w dłonie Szelonga.
45' - Pierwsza połowa meczu potrwa jeszcze około 2 minut.
41' - Sochań został ukarany żółtą kartką za faul przed polem karnym. Po chwili Buczma zagrał z rzutu wolnego, ale zawiszanie oddalili zagrożenie od własnej bramki.
39' - Zmiana w zespole Polonii. Bartkowiak zmienia Mandrysza.
39' - Żylski ambitnie walczył o piłkę i miał przed sobą tylko bramkarza. Chwile wcześniej jednak sfaulował Andrzejewskiego.
38' - Kontra Zawiszy. W jej finalnej fazie Żylski zagrał w pole karne, ale sędzia odgwizdał spalonego.
37' - Tym razem poprzeczka ratuje Zawiszę przed utratą bramki po strzale Boruckiego. Do pustej bramki piłkę mógł skierować Antkowiak, ale jego strzał był niecelny!
34' - W ostatnich minutach zdecydowanie aktywniejsi są goście, częściej są przy piłce, konstruują akcję ofensywne. Piłkarze Zawiszy zdecydowanie w obronie.
30' - Buczma dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale tym razem bydgoszczanie szybko opanowali sytuację i przenieśli grę na połowę przeciwnika.
29' - Szelong interweniuje po strzale Buczmy. Goście widzieli już na tablicy świetlnej 1:1, ale będzie tylko rzut rożny.
28'- Seria trzech rzutów rożnych dla Polonii. Po ostatni z nich zakotłowało się pod bramką Zawiszy, ale Szelong przerzucił piłkę nad poprzeczką.
25' - W ostatnich minutach aktywniejsi goście, ale zawiszanie dość pewnie grają w obronie.
21' - Witucki ukarany żółtą kartką.
20' - Składna akcja przyjezdnych. W jej finalnej fazie uderzał Buczma, ale Szelong nie dał się zaskoczyć.
16' - Była szansa dla Polonii na gola z rzutu wolnego, ale na przeszkodzie stanął bydgoski mur.
15' - Okres spokojniejszej gry, głównie w środkowej strefie boiska.
10' - Goście chcieli szybko odpowiedzieć. Kolejny ich groźny strzał. Szelong był tym razem zmuszony do interwencji, ale stanął na wysokości zadania.
9' - 1:0 dla Zawiszy! Kamil Żylski wykorzystuje jedenastkę!
8' - Trzeci rzut rożny. Duże zamieszanie pod bramką, jeden z piłkarzy dotknął piłkę ręką, sędzia dyktuje rzut karny dla Zawiszy!
7' - Dwa rzuty rożne egzekwowane przez niebiesko-czarnych. Pierwszy kiepsko rozegrany, Przy drugiej szansie bydgoszczanie stworzyli spore zagrożenie pod bramką rywali.
6' - Tym razem odpowiedź zawiszan. Uderzał Piekuś, ale bramkarz zdołał sparować uderzenie na rzut rożny.
3' - Dwa szybkie ataki zespołu gości zakończone niecelnymi strzałami z dystansu. Poloniści od początku chcą narzucić swoje tempo gry.
1' - Rozpoczyna się mecz Zawisza - Polonia.