Mecz Zawisza Bydgoszcz - Budowlany KS Bydgoszcz [zdjęcia trybuny + mecz]

Dariusz Knopik
W taki sposób kibice Zawiszy dopingowali swój zespół w derby z Budowlanym KS.Na kolejnych stronach zdjęcia z meczu oraz fotki kibiców Dariusz Bloch
W meczu 11. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej w derby Bydgoszczy Zawisza pokonał Budowlany KS 4:1.

ZAWISZA - BUDOWLANY KS 4:1 (2:0)
Bramki: Jay Jaskólski (16, 81), Korneliusz Sochań (26), Tomasz Żyliński (57) - Piotr Siekirka (62).
ZAWISZA: Michał Oczkowski - Zniszczoł (64. Cielasiński), Stoppel, Orlicki, Deresiewicz - Sochań, Mielcarek - Brzeziński (84. Prejs), Jaskólski, Żyliński - Żylski.
BUDOWLANY KS: Kmiecik - Żurowski, Siekirka, Dudzik, Piskorski (46. Makowski), Żeglarski (58. Saganowski), Włodarczyk, Kostkowski (, Dusza, Sieradzki, Papaj.

To był poniekąd rewanż za niedawny mecz w Pucharze Polski. Wtedy piłkarze Budowlanego KS wygrali z Zawiszą 3:2 i awansowali do 1/8 finału.

Początkowo lepiej spisywali się goście. Jednak pierwsza składna akcja zawiszan przyniosła im gola. Największą zasługę miał Dawid Deresiewicz, który popisał się ładnym rajdem po lewej stronie. Kiedy piłka trafiła do Jaya Jaskólskiego, ten ją przyjął, a po chwili uderzył z woleja nie do obrony. Po 10 minutach Zawisza prowadził 2:0. Tym razem celną główką z bliska popisał się Korneliusz Sochań.

Po przerwie zaatakowali goście, ale to zawiszanie ich skontrowali. Tomasz Żyliński wbiegł między stoperów Budowlanego KS i popisał się ładnym strzałem z okolic pola karnego. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Piotr Siekirka z bliska zdobył pierwszą dla przyjezdnych. Podopieczni Zbigniewa Sieradzkiego dążyli do strzelenia kontaktowego gola, ale nadziali się na kontrę, którą wykończył Jaskólski.