Medale niepełnosprawnych na mistrzostwach Europy

Jacek Drozdowski; [email protected]
Ogromny sukces zanotowali niepełnosprawni wioślarze LOTTO/Bydgostii/WSG/Bank Pocztowy w mistrzostwach Europy w wiosłowaniu na ergometrach. Mistrzynią została Barbara Grocholska - Borkowska, natomiast Tomasz Kwiatkowski wicemistrzem.

W zawodach rozegranych w niemieckim Essen wystartowała trójka podopiecznych Andrzeja Mazurowicza i Kazimierza Fiuta. Doskonale w rywalizacji kobiet - kategoria LTA spisała się słabo widząca Barbara Grocholska - Borkowska, która dystans 1000 m pokonała w świetnym czasie 3.33,7 m (rekord Polski) zdobywając bezapelacyjnie złoty medal, zaś jej klubowa koleżanka Anna Rudnicka zajęła z rekordem życiowym 3.55,0 wysokie 5 miejsce. W tej samej kategorii w gronie mężczyzn, drugi raz z rzędu wicemistrzowski tytuł (przed rokiem w Rzymie) przypadł także słabo widzącemu Tomaszowi Kwiatkowskiemu - 3.07,8. Dwójka medalistów, to absolwenci Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 im. L. Braille'a w Bydgoszczy, zaś Anna jest studentką I roku Collegium Medicum. Polscy niepełnosprawni w sumie zdobyli w tej imprezie 5 medali: 4 złote i srebrny.
Wyjazd na mistrzostwa bydgoskiej ekipy doszedł do skutku dzięki wydatnemu wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Urzędu Miasta w Bydgoszczy, za co niepełnosprawni wioślarze i szkoleniowcy serdecznie dziękują.

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.