Przedsięwzięcie prowadziła fundacja Orange. Natomiast jego koordynatorem na terenie placówki była Ewa Barańczyk.
- Przebieg programu oparty był na fabularyzowanej grze (grywalizacji), która przeniosła dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód MegaMisji. Dzieci pracując w grupach i podejmując kolejne zadania, zdobywały punkty, które zamieniły na realne, rzeczowe nagrody: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne - informuje szkolna koordynatorka projektu.
Uczniowie uczyli się, w jaki sposób kreatywnie korzystać z nowych technologii, na czym polegają netykieta i prawa autorskie. Podczas zajęć omawiano także zagadnienia związane z sieciowymi niebezpieczeństwami. Udzielano też wskazówek, jak chronić swoją prywatność. Interesujące były również zagadnienia związane z obrabianiem prostych grafik, dźwięków i filmów.
Co ważne, MegaMisja nie polegała jedynie na zajęciach przy komputerze – uczniowie rysowali, wycinali, dyskutowali. W ten sposób ćwiczyli także ważne kompetencje społeczne: umiejętność współpracy i asertywność oraz zdolność osiągania kompromisów podczas pracy w grupie. Uroczyste podsumowanie programu oraz wręczenie dyplomów dzieciom odbyło się 19 czerwca.
Wideo. Flash INFO odcinek 19 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.
