- Przeróżne techniki, ciekawe miejsca znane czasem tylko z dawnych przekazów, jak na przykład wiatrak, to tylko niektóre z propozycji - mówiła na podsumowaniu jedna z jurorek Mirosława Kaczmarek. - Prace były bardzo ciekawe i wybór był trudny. Jubileusz Sępólna trwa jednak cały rok, więc będzie jeszcze mnóstwo okazji do startowania w innych konkursach plastycznych.
Wśród najmłodszych z klas I-III pierwsze miejsce zajęła Bożena Zwiefka ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie, drugie Michał Kłodziński z Zespołu Szkół nr 3 w Sępólnie, a trzecie Miron Kaźmierski ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. Wyróżnienia otrzymała Olga Swakowska z Zespołu Szkół nr 3 w Sępólnie jako najmłodsza uczestniczka konkursu.
W kategorii klas IV-VI zwycięzcami są uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie. Niestety, nie dotarli na uroczyste rozstrzygnięcie do domu kultury. Jurorzy docenili pracę Olgi Heyser. Drugie miejsce zajęła Iwona Baszanowska, a trzecie ex aequo Aleksandra Adamska i Marcela Niemczyk. Wyróżnienia przyznano Luizie Potrackiej ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie i Adrianowi Dziombie ze Świetlicy Terapeutycznej w Sępólnie.
Wśród gimnazjalistów powszechny zachwyt wzbudziła praca Pauliny Bobrowskiej z Zespołu Szkół w Lutowie, która wyczarowała farbami starą pocztówkę kamieniczek na rynku w Sępólnie. Drugie i trzecie miejsce zajęły jej koleżanki ze szkoły w Lutowie - Martyna Pawełczak i Magdalena Kujoth. Wyróżnienia otrzymali Andżelika Gappa, Bartosz Bronowicki, Mirosław Fąs, Artur Szulc, Szymon Wójcik oraz Karolina Łudkowska, Hanna Bilska i Daria Żmich.
Poza nagrodami rzeczowymi jest też dodatkowa atrakcja. Zwycięzcy ze szkół podstawowych i gimnazjów otrzymali zaproszenie na wrześniowe warsztaty plastyczne, które w Centrum Kultury i Sztuki poprowadzi instruktor z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy.