Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar prezydenta Grudziądza: Tristan Wedler najszybciej w Świeciu

Peleton tegorocznego wyścigu kurczy się z etapu na etap. Świecki etap ukończyło 86 kolarzy Sławomir Wojciechowski
Trzeci etap XXIV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Grudziądza zakończył się zwycięstwem Tristana Wedlera z RSC Cottbus. Tuż za nim na mecie w Świeciu finiszował Bartosz Wylamowski z Pacyficu Toruń.

Świecie. 3 etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów

Po raz kolejny peleton grudziądzkiego wyścigu zawitał do Świecia. W 3. etapie kolarze mieli do przejechania 102 km. Trasa była taka sama jak w zeszłym roku. Start i meta mieściły się na Al. Jana Pawła II, na wysokości hali. Kolarze mieli do pokonania pięć okrążeń na trasie: Świecie-Sulnówko-Sulnowo-Dziki-Ernestowo-Czaple-Świecie. W dzisiejszy etapie przewidziane były trzy lotne premie. Wygrywali je: Patryk Krzywda (SMS Świdnica), Adrian Kucharek (MKS Cyclo Korona Kielce) i Mathis Johansson (ABC Junior Denmark).
Cały etap wygrał Niemiec Tristan Wedler, który na finiszu wyprzedził torunianina Bartosza Wylamowskiego i Łotysza Kristsa Neilandsa. Najwyżej spośród zawodników grudziądzkiej Stali uplasował się Patryk Kubiak, który był 26. W wyścigu jedzie już tylko 86 zawodników (ze 151 zgłoszonych).

Wyniki 3. etapu: 1. Tristan Wedler (RSC Cottbus) - 2h 40' 12", 2. Bartosz Wylamowski (TKK Pacyfic Toruń), 3. Krists Neilands (Łotwa), 4. Łukasz Marcinkowski (JF Duet Goleniów), 5. Ofek Hason (Izrael), 14. Adam Balejko (Pacyfic Toruń), 26. Patryk Kubiak (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) - wszyscy strata 10 sekund.

Belg przed Kazachami

W czołówce klasyfikacji indywidualnej nic się nie zmieniło. Wciąż liderem jest Belg Jonas Rickaert (KON. BALEN B.C. V.Z.W.), który o 21 sekund wyprzedza Kirilla Mordvintseva i o 34 sekundy |Diyasa Shagayeva (obaj Kazachstan). Najlepszym z Polaków jest Wojciech Sykała (GKS Tarnovia), który jest piąty i traci do lidera 76 sekund. Najwyższe miejsce (11) z kolarzy z Kujawsko-Pomorskiego zajmuje Jakub Kantek (Pacyfic Toruń, starta 2' 14''). Spośród zawodników Stali Grudziądz na 16. miejsce awansował dziś Patryk Kubiak (traci do lidera 2' 40'').

W klasyfikacji drużynowej wciąż pierwszy jest Kazachstan. Pacyfic Toruń jest czwarty, a Stal Grudziądz 13.

Ostatni etap odbędzie się w niedzielę w Grudziądzu.