MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miejskie przychodnie rok zapiszą na plus

Justyna Trawczyńska
Justyna Trawczyńska
Tabor samochodowy Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej powiększył się w tym roku o nowy ambulans. Jest to renault trafic. Karetka służy do przewozu pacjentów MZOZ.
Tabor samochodowy Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej powiększył się w tym roku o nowy ambulans. Jest to renault trafic. Karetka służy do przewozu pacjentów MZOZ. Wojciech Alabrudziński
Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej we Włocławku miniony rok może ocenić pozytywnie.

Ostatecznie to jedyna spółka miejska, w której nie doszło do zmian na stanowisku prezesa. Jak zapewniał przewodniczący rady nadzorczej, to dlatego, że prace dotychczasowego szefa jednostki oceniane były pozytywnie i rada nie widzi potrzeby zmian. Także bilans finansowy wskazuje, że w spółce dzieje się dobrze. Sporym sukcesem jest ustabilizowanie sytuacji finansowej MZOZ.

Dla spółki rok 2015 był bardzo intensywny pod względem inwestycji. Mijający rok to przede wszystkim inwestycje w przychodni na osiedlu Południe. Wyremontowano pomieszczenia (gabinet zabiegowy, gabinet lekarski i poczekalnię) w poradni dzieci chorych w przychodni przy ulicy Kaliskiej. Remont przeprowadzono również w Przychodni Terapii Uzależnień przy ulicy Kaliskiej. W ciągu roku na bieżąco wykonywane także były niezbędne prace remontowe konieczne do prawidłowego funkcjonowania przychodni.

Wygospodarowano pieniądze na unit stomatologiczny dla gabinetu w Szkole Podstawowej 20, a także klimatyzatory do poradni dla kobiet oraz do rejestracji i gabinetu lekarskiego w poradni ogólnej przy ul. Kaliskiej. Aby zwiększyć komfort przewozu pacjentów, wygospodarowano środki na zakup ambulansu typu A1 Renault JT Trafic.

- Jest on niezbędny do realizacji kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie transportu sanitarnego w podstawowej opiece zdrowotnej oraz opiece specjalistycznej - mówi Arkadiusz Nowodworski, prezes MZOZ.

Obecnie MZOZ wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców na co dzień korzystających z komputerów i internetu. Od 1 grudnia 2015 r. w przychodni numer 2 przy ulicy Wienieckiej 34a pacjenci mogą rejestrować się do lekarza przez internet. Na razie jest to program pilotażowy MZOZ, ale jeśli się sprawdzi, to pozostałe przychodnie w naszym mieście zostaną wyposażone w taki sam system.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska