MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mistrz olimpijski będzie mówił o wpływie uprawiania sportu na przeciwdziałanie patologiom społecznym

PS
PS
Propagowanie uprawiania sportu i rekreacji jako skutecznej formy przeciwdziałania różnego rodzaju patologiom społecznym będzie tematem przewodnim konferencji „Aktywność fizyczna a patologie społeczne”, która odbędzie się 27 października w Opolu. W murach Uniwersytetu Opolskiego dyskutować będą naukowcy, przedstawiciele służb mundurowych, psychologowie i gwiazdy sportu. Swój udział zapowiedział m.in. mistrz olimpijski z Tokio Dawid Tomala, a zaplanowane panele poprowadzi znany dziennikarz i publicysta Jan Pospieszalski.

Konferencja odbędzie się w ramach kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”, finansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Jej celem jest m.in. przybliżenie współczesnych problemów, zagrożeń i wyzwań dla młodych ludzi w zakresie najczęściej pojawiających się patologii społecznych, w tym wykroczeń przeciwko prawu, a także ukazanie pozytywnej roli regularnej aktywności fizycznej oraz sportu dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży.

Konferencja odbędzie się w formie paneli dyskusyjnych w dwóch blokach. W części naukowej udział w nich wezmą dr Piotr Łebek, arbiter w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu przy PKOl, Sądzie Polubownym ds. Piłki Ręcznej przy ZPRP oraz Panelu Dyscyplinarnym przy POLADA, dr Marta Rostropowicz-Miśko, specjalistka z zakresu polityki społecznej, koordynator kierunków „Administracja” i „Obsługa Biznesu” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego oraz dr Michał Rynkowski, dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA. Swoimi spostrzeżeniami podzieli się ponadto Dawid Tomala, mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 km, a także przedstawiciel policji i psycholog sportu, co zapewni możliwie szerokie przedstawienie ważnego współcześnie zagadnienia. W roli prowadzącego panele: znany dziennikarz i publicysta Jan Pospieszalski.

– Tematyka konferencji będzie skupiać się wokół propagowania uprawiania sportu i rekreacji jako skutecznej formy przeciwdziałania różnego rodzaju patologiom społecznym. To odpowiedź na rzeczywiste potrzeby, zgodne z kluczowymi założeniami kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”.

Naturalnym efektem przekazanej wiedzy ma być redukowanie poziomu patologii społecznych, np. uzależnień od substancji chemicznych wraz z maksymalnym ograniczeniem coraz częściej występujących współcześnie uzależnień od nowych multimediów wśród młodych osób. Sport to idealny sposób na pożyteczne spędzanie czasu – mówi Marcin Nikiel, koordynator kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”.

Jak dodaje koordynator, poprzez szeroko pojętą aktywność fizyczną redukowany jest poziom wszelakiej agresji i napięć wśród młodego pokolenia. – Takie problemy wciąż się pojawiają i ich skala jest duża, ale właśnie działania zachęcające do uprawiania sportu, w które powinny włączyć się osoby dorosłe, czyli np. rodzice, opiekunowie i nauczyciele, w połączeniu z wszechstronną edukacją mają prowadzić do systematycznych zmian społecznych – wyjaśnia.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 27 października, w godz. 12-14 na Uniwersytecie Opolskim. Dla uczestników przygotowano m.in. pakiety z gadżetami, bogatymi w treści folderami oraz ankiety do wypełnienia, związane tematycznie z konferencją i kampanią „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska