sportowy24
  Mistrzyni Agata Wróbel błaga o pomoc. Chora sportsmenka...

  Mistrzyni Agata Wróbel błaga o pomoc. Chora sportsmenka przegrywa z ciężką chorobą

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Agata Wróbel

  Agata Wróbel

  Poważnie chora Agata Wróbel, pochodząca z Jeleśni jedna z najlepszych sztangistek świata, znalazła się w trudnej sytuacji finansowej i apeluje o pomoc. Wsparcie zapowiedział już minister sportu Witold Bańka. "Warto pomóc Agacie" - pisze na Facebooku Monika Rosa i podaje link do portalu zrzutka.pl.
  Agata Wróbel

  Agata Wróbel

  Agata Wróbel apeluje o pomoc


  Polska olimpijka Agata Wróbel apeluje o pomoc. Na portalu zrzutka.pl można wspomóc naszą sztangistkę finansowo.

  - Kiedy odnosiłam sukcesy, starałam się pomagać ludziom wokół mnie. Kiedy moja kariera się skończyła zbyt wcześnie. Teraz znajduję się w sytuacji, w której mam na sobie stres związany z wieloma zobowiazaniami finansowymi przez naiwność dobre serce, a także z powodu wielu innych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu, w ciagu krotkiego okresu czasu. Nagla śmierć mojej mamy w 2016 r. jest czymś, czego wciąż nie mogę zaakceptować po dzien dzisiejszy. Choruję na cukrzycę i mam neuropatię cukrzycową, która powoduje ciągły ból w moich rękach i stopach. Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem. Głęboka depresja, lęki, napady paniki towarzyszą mi codziennie. Szukam pomocy, aby móc stanąć na nogi, splacić zobowiązania, odnaleźć siebie sprzed lat. Każdy ma swoje problemy, choroby, dobre, zle dni, każdy ma swoją historię życia której nie da się opowiedzieć w parunastu zdaniach. Wiem, że miałam wielu fanów, gdy rywalizowałam na pomoście, jeśli niektórzy z nich to widzą i czują, że chcieliby mi pomoc i przekazać nawet najmniejszą kwotę, byłabym bardzo wdzięczna. Nie wiem, czy moja głowa wytrzyma to upokorzenie, ale kilku przyjaciół, ktorzy chcieli mi pomóc, jak tylko mogli (a ja nie potrafiłam przyjąć pomocy), powiedzieli, że ja też mam prawo o nią poprosić. Anna A. (lala), Katarzyna L., Katarzyna M., dziękuję wam za wsparcie i każdemu z osobna, którzy zaoferowali pomoc - pisze Agata Wróbel na portalu zrzutka.pl

  Pochodząca z Jeleśni Agata Ewa Wróbel to polska sztangistka w kategorii +75 kg, srebrna i brązowa medalistka olimpijska, mistrzyni świata, 3-krotna mistrzyni Europy oraz 8-krotna mistrzyni Polski (1997, 1998, 1999, 2000, 2002, 2003, 2005, 2010). Na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney zdobyła srebrny medal, na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach - brązowy.

  W 2006 r zdecydowała się zakończyć karierę w związku z zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu C. W 2009 r. wznowiła karierę, lecz ogłosiła jej zakończenie w roku 2010.

  O tym, że Agata Wróbel znajduje się w trudnej sytuacji zdrowotnej oraz finansowej informowało wiele mediów. Do zrzutki dla polskiej sztangistki włączyli się politycy. Niedawno na swoim profilu na Facebooku posłanka Monika Rosa udostępniła link, który przenosi na stronę zrzutki.  Wcześniej pomoc dla polskiej sportsmenki zapowiedział minister sportu Witold Bańka.
  Zrzutka dla Agaty Wróbel zakończy się 18 lutego.
  [Tutaj możesz wesprzeć Agatę Wróbel - kilknij w link i przejdź na zrzutka.pl]

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim  Dni wolne w 2019 roku


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Gość

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

  Aktualności sportowe

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku