Młodzież i kabaret
Przedsięwzięciu patronuje Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza", a opiekunem grupy jest Elwira Michalska. - Sięgamy do korzeni polskiego kabaretu, jego charakter jest stricte literacko - artystyczny. Stylem i humorem tekstów oraz piosenek nawiązujemy do polskiej estrady i kabaretu międzywojennego. - mówi Elwira Michalska. W repertuarze znajdują się utwory wspomnianego już, znanego komediopisarza Mariana Hemara, Artura Tura, Juliana Tuwima czy Tadeusza Boya - Żeleńskiego. Usłyszeć można piosenki Hanki Ordonówny "Na pierwszy znak" czy "Ja się boję sama spać" oraz inne przeboje Henryka Warsa i Bronisława Horowicza.
Co przyciąga młodych ludzi do kabaretu?
- Zdecydowałam się dołączyć do grupy ze względu na nowe osoby, z podobnymi aspiracjami i poglądami. Ponadto pracuję nad dykcją,
wyrażaniem emocji, rozwijam się artystycznie. Aktorstwo jest zawodem niepewnym, ale dzięki uczestnictwu w tym przedsięwzięciu, realizuję moje małe marzenia - wyznaje siedemnastoletnia Natalia Wachaczewska, jedna z aktorek kabaretu "Demonstracja". - Trafiłem do grupy przez przypadek, ale z czasem odkryłem swoją pasję, jaką jest aktorstwo - głównie satyryczne występy. - mówi Marcin "Łysy"
Łubkowski, najstarszy członek kabaretu, któremu praca zawodowa i studiowanie nie przeszkadzają w cotygodniowych próbach i występach. W ubiegłym sezonie popisy aktorów kabaretu "Demonstracja" można było oglądać w Kawiarence Artystycznej "Domu Harcerza", a także na deskach toruńskiego teatru Grunwald.
Najbliższy występ zaplanowany jest na 23. października, o godzinie 18.00 Odbędzie się w Kawiarence Artystycznej (Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza", Rynek Staromiejski 7). Wstęp
wolny.