Zamknij

Gazeta Pomorska

Motywy religijne królowały w Wąbrzeskim Domu Kultury [zdjęcia]

W tym roku na wąbrzeskiej scenie zagościło niemal 300 uczestników, m.in. z Jabłonowa Pomorskiego, Świecia nad Osą, Brodnicy, Dębowej Łąki i Wąbrzeźna.

Fot. WDK

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

W tym roku na wąbrzeskiej scenie zagościło niemal 300 uczestników, m.in. z Jabłonowa Pomorskiego, Świecia nad Osą, Brodnicy, Dębowej Łąki i Wąbrzeźna. Publiczność mogła usłyszeć znane i lubiane pieśni, wśród których znalazły się m.in. „List do Boga”, „Modlitwa”, „Ave Maria”. Po przesłuchaniu wszystkich wykonawców wśród solistów pierwsze miejsce zajęła Sylwia Staszak z Gminnego Ośrodek Kultury w Wilczynie, natomiast wśród zespołów pierwsze miejsce wyśpiewali muzycy z Nowego Miasta Lubawskiego.
Natomiast w konkursie plastycznym W tegorocznej edycji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Rysunki przedstawiały głównie kościoły i kapliczki. Pierwsze miejsce przyznano pracy, której autorką jest Wiktoria Szyszkowska z gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim, drugie Kamili Lange z gimnazjum w Marzęcicach, a trzecie Monice Ziarnik ze SP w Książkach. Wyróżnienia otrzymały prace, których autorami są: Agnieszka Bugała i Anna Jaworska WTZ Wąbrzeźno, Łukasz Szatkowski WTZ Gruta, Eryk Sosnówka SP nr 3 w Wąbrzeźnie i Adam Galczewski SOSzW w Dębowej Łące. Prace możemy oglądać w domu kultury do połowy listopada.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy