Na wystawie "Więcbork i ziemia krajeńska w pradziejach" znajdą się eksponaty wypożyczone z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy oraz udokumentowana zdjęciami i wykopaliskami historia odkryć na Krajnie. Znaleziska pochodzą od epoki neolitu, czyli sprzed trzech tysięcy lat, aż do średniowiecza. Wystawa obejmuje ponad cztery tysiące lat dziejów ludów i kultury na Krajnie.
Popielnice, narzędzia, broń, naczynia, jak choćby kociołki z brązu, czy ozdoby wykopane przez ekipę archeologicznego małżeństwa Jolanty i Józefa Łosiów z grobowców i osad od lat dziewięćdziesiątych w gminach Więcbork, Kamień i i Sośno, zostały świetnie wyeksponowane.
Duża w tym zasługa pasjonatów historii Andrzeja Maracha i Leszka Skazy. Bez ich zapału muzealnicy i konserwator zabytków z Bydgoszczy nigdy nie wypożyczyliby kolekcji do tak małego miasta bez muzeum. Więcborczanie zdobyli zaufanie. A to już druga wystawa w sali ślubów. Przed rokiem były to pamiątki pozostałe po ostatnich przewdwojennych właścicielach pałacu w Runowie