Waldemar FRAŃCZAK
Patryk Bęben ze Stali Kunów został wicemistrzem Polski młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów.

Ważne

Ważne

Wyniki zawodników Stali: Patryk Bęben- rwanie 80 kilogramów, podrzut, 95 kilogramów, dwubój 175 kilogramów; Sławomir Koniarz - rwanie 45 kilogramów, podrzut 62 kilogramów, dwubój 107 kilogramów; Dawid Świercz - rwanie 55 kilogramów, podrzut 75 kilogramów, dwubój 130 kilogramów.

W dniach 4-6 października w Małaszewiczach odbyły się I mistrzostwa Polski młodziczek i młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. W historycznej imprezie dla tej dyscypliny sportu udział wzięło ponad 200 dziewcząt i chłopców.

W wystartowało także trzech zawodników Stali Kunów. Najlepiej z nich wypadł Patryk Bęben, który w kategorii do 56 kilogramów zdobył srebrny medal w dwuboju. - Po rwaniu nasz zawodnik był trzeci, choć ciężar podniesiony przez Patryka był taki sam jak zawodnika z Tarpana Mroczy - 80 kilogramów - relacjonuje zawody trener Alina Pożoga. - Patryk był jednak cięższy.

Losy srebrnego medalu ważyły się w podrzucie. 13- letni utalentowany zawodnik z Kunowa okazał się lepszy i podrzucił o kilogram więcej, zdobywając srebrny medal w dwuboju.

W tej samej kategorii wagowej Sławomir Koniarz zajął 16. miejsce, a startujący w kategorii wagowej do 77 kilogramów Dawid Świerszcz był 9. Wszyscy zawodnicy Stali Kunów to uczniowie gimnazjum w Kunowie. To kolejny sukces sztangisty z Kunowa w krótkim czasie. Nie tak dawno mistrzem Polski seniorów został Dominik Kwapisz.