Nesta Karawela przegrała z GKS-em Tychy. Nie udało się po raz drugi pokonać GKS Tychy.

Tyszanie odegrali się Neście za domową porażkę.
Tyszanie odegrali się Neście za domową porażkę. Lech Kamiński
Nie udało się po raz drugi pokonać GKS Tychy. Toruński zespół nie strzelił nawet jednej bramki wicemistrzowi Polski.

Nesta Karawela - GKS Tychy 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)
Bramki: 0:1 Kozłowski (5), 0:2 Kotlorz (11), 0:3 Bagiński (15), 0:4 Csorich (32), 0:5 Bagiński (54), 0:6 Witecki (58).NESTA KARAWELA: Witkowski - Bluks, Gaisins, Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Smeja, Koseda, Jankowski, Dzięgiel, Chrzanowski - Porębski, Lidtke, Ziółkowski, K. Kalinowski, Minge - Maj, Gimiński, Husak, M. Kalinowski, Pieniak

Zwycięstwo Nesty Karaweli w Tychach było największą niespodzianką I rundy ekstraklasy. Dlatego beniaminek liczył, że także na własnym lodowisku będzie w stanie uzyskać podobny wynik. Tym bardziej, że GKS przyjechał na Tor-Tor po dwóch kolejnych porażkach.

Przeczytaj także: Toruń będzie już na zawsze stolicą żużla?

Tym razem jednak rywale nie pozwolili sobie nawet na chwilę słabości. Już w pierwszej tercji pokazali różnicę między beniaminkiem, a kandydatem do mistrzostwa i trzy razy pokonali Tomasza Witkowskiego.

Gospodarze mieli problemy zwłaszcza z utrzymaniem wyniku w okresach liczebnego osłabienia. Pierwszego gola stracili już w 5 minucie, trzy kolejne, gdy przynajmniej jeden z nich siedział na ławce kar. Jakby nieszczęść było mało w ostatniej tercji GKS zdobył piątego gola, gdy... grał w osłabieniu.

Torunianie grali ambitnie, próbowali strzelić honorowego gola, ale rywale tym razem byli za mocni. Bohaterami okazali się młodzi napastnicy GKS Radosław Galant i Jakub Witecki, którzy zaliczył po cztery punkty w klasyfikacji kanadyjskiej.
W innych meczach: JKH Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 6:2, awansem: MMKS Podhale Nowy Targ - Ciarko Sanok 3:7