
Szkodliwy plastik
Reklamówka rozkłada się aż 400 lat, papierki po cukierkach 450 lat, więc zostaną z nami na dłużej. W co zatem pakować żywność i nie tylko, aby być bardziej eko? Sprawdź nasze pomysły >>>

Papier
Zalewa nas morze plastiku, czy poza rozwiązaniami globalnymi, możemy mieć na to wpływ indywidualnie? Wybierać np. papier?

Produkujemy coraz więcej plastiku
Obecnie opakowania biodegradowalne są nawet pięć razy droższe, problemem jest m.in. ograniczona dostępność dobrej jakości surowców. Dlatego całkowite wyeliminowanie opakowań z tworzyw sztucznych nie jest możliwe, na pewno nie w najbliższym czasie, można jednak zastanawiać się nad rozwiązaniami pośrednimi.
– Badania wskazują, że zmieszanie więcej niż 20 kg surowców biodegradowalnych na tonę materiału wykluczy całą taką frakcję z recyklingu. Szukajmy rozwiązań optymalnych z punktu widzenia ochrony środowiska – przekonywał Robert Szyman, dyrektor Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Koperty z recyklingu
Kupując koperty z recyklingu mamy pewność, że istniejące tworzywa sztuczne pozostają w obiegu i dajemy im drugą szansę na życie, zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym.