OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Zawodniczka KTS Enei Siarkopolu - Fu Yu
Zawodniczka KTS Enei Siarkopolu - Fu Yu Fot. PAP/Sebastian Borowski
Tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg awansowały do półfinału Ligi Mistrzyń. Zdecydował o tym tzw. złoty mecz z ASD Quattro Mori Cagliari, który polski klub wygrał 2:1. Dodatkowe sety trzeba było rozegrać, bowiem w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym mistrzynie Polski wygrały 3:2, ale w pierwszym meczu przegrały 2:3.

Zespół z Podkarpacia przystąpił do meczu bez jednej ze swoich podstawowych zawodniczek - Ying Han. Doznała ona urazu ścięgna Achillesa podczas zawodów WTT Star Contender w Katarze. Zamiast niej zagrała Fu Yu.

Zwycięstwo KTS Enei Siarkopolu

31-krotne mistrzynie Polski po zwycięstwie Xiaoxin Yang (3:0) objęły prowadzenie 1:0. Jednak potem swój pojedynek przegrała Elizabeta Samara (0:3). Miejscowe odzyskały prowadzenie po tym jak Fu Yu pokonała Ariannę Barani 3:1.

Po bardzo zaciętym pojedynku Xiaoxin Yang, w drugim swoim piątkowym spotkaniu przegrała z Barani 1:3. Potem na plac gry ponownie wyszła Samara, która tym razem zmierzyła się z Plaian. Zwycięstwo Rumunki oznaczało wyrównanie rywalizacji w dwumeczu.

Po ponad trzech godzinach rywalizacji przystąpiono do dodatkowej rozgrywki, tzw. złotego meczu. W nim trzy zawodniczki zagrały ze swoimi rywalkami, w każdym wypadku tylko po jednym secie. Ostatecznie mistrzynie Polski wygrały 2:1.

Z kim KTS Enea Siarkopol zagra w półfinale?

KTS Enea Siarkopol w półfinale zmierzy się z austriackim zespołem Linz AG Froschberg lub francuskim ST Quentin. W pierwszym pojedynku 1/4 finału tych drużyn górą były Austriaczki (3:1). Rewanżowe spotkanie odbędzie się w niedzielę.