Notecianka i Sokół rozgromili rywali [podsumowanie 17. kolejki 3 ligi, wideo]

MG
Adam Wiśniewski z wolnego zdobywa bramkę dla Notecianki
Adam Wiśniewski z wolnego zdobywa bramkę dla Notecianki fot. Marek Kaśków
W weekend rozegrano sześć spotkań z 2. kolejki rundy rewanżowej 3 ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Największą niespodzianką była wygrana (i jej rozmiary) Notecianki Pakość w Swarzędzu z Unią. Zobacz wideo bramki z tego meczu.

** ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZÓW 17 KOLEJKI 3-LIGI

Podopieczni Michała Nadolskiego skutecznie wykorzystywali stałe fragmenty gry. Od samego początku Notecianka wyraźnie przeważała i prowadziła już 4:0. Gospodarze walczyli, strzelili nawet dwa gole, ale w końcówce ponownie trafiał zespół z Pakości.

Trwa passa Cuiavii (cztery zwycięstwa i remis). Inowrocławianie w ostatnich czterech meczach stracili tylko jedną bramkę i awansowali już na piąte miejsce w tabeli. W sobotę nie zagrał Billy Abbott (kartki), a mimo to Cuiavia zainkasowała trzy punkty, które zapewnił Krzysztof Kretkowski.

Wda dopiero w drugiej połowie meczu podjęła walkę w Dopiewie, gdzie do przerwy lepiej spisywali się gospodarze. W 67 min. Łukasz Wenerski trafił w poprzeczkę, a dobitkę z trzech metrów wybronił bramkarz GKS. W końcówce Bartosz Czerwiński wykorzystał błąd obrońców i zapewnił trzy punkty Wdzie. Po spotkaniu działacze z Dopiewa zwolnili z funkcji trenera Ryszarda Rybaka.

Szybko stracony gol miał wpływ na przebieg meczu w Trzciance. Janikowianie po dwóch kwadransach strzelili kontaktową bramkę, w kolejnych minutach próbowali wyrównać. Jednak w 83 minucie przed polem karnym bramkarz Unii Robert Tomaszewski sfaulował Pawła Wichra i został ukarany czerwoną kartką. Z rzutu wolnego idealnie przymierzył Radosław Wącisz, a wprowadzony Marcin Piesik był bez szans.

Trzeci z rzędu wyjazd nie był szczęśliwy dla Sparty. Po zwycięstwie (w Pakości), remisie (w Rypinie) w Kleczewie brodniczanie zostali rozgromieni przez miejscowy Sokół. Wicelider tabeli do dwóch punktów zniwelował punkty do prowadzącego w tabeli Lecha. Rypinianie meczu 17. kolejki nie rozgrywali, ale co ciekawe w rozgrywkach regionalnego Pucharu Polski zanotowali identyczną wysoką wygraną, jak zespół z Kleczewa. W Grudziądzu pokonali rezerwy Olimpii też 8:1.

Wyniki, strzelcy

Cuiavia Inowrocław - Górnik Avans Konin 1:0 (0:0)
Bramka: Krzysztof Kretkowski (80)

GKS Dopiewo - Wda Świecie 0:1 (0:0)
Bramka: Bartosz Czerwiński (84)

Lubuszanin Trzcianka - Unia Janikowo 3:1 (2:1)
Bramki: Paweł Wicher (3), Paweł Nawrocki (11), Radosław Wącisz (84, wolny) - Michał Chmielecki (31, karny)

Sokół Kleczew - Sparta Brodnica 8:1 (4:1)
Bramki: Maciej Lisiecki (85, karny, 90), Damian Augustyniak (25, 77, karny), Michał Rutkowski (5), Jakub Dębowski (17), Marcin Jankowiak (33), Jacek Kopaniarz (70) - Waldemar Szpręglewski (44)

Piast Kobylin - Polonia Leszno 2:0 (1:0)
Bramki: Jacek Biernat (7), Krzysztof Matuszak (84 karny);

Mecze Chemik Bydgoszcz - Lech Rypin, Polonia Środa Wielkopolska - Victoria Koronowo zostały przełożone na wiosnę 2012 roku.

Unia Swarzędz - Notecianka Pakość 2:6 (0:3)
Bramki: Ernest Maćkowiak (65), Konrad Zandrowicz (72, karny) - Paweł Tabaczyński (34, 81, karny), Adam Wiśniewski (59, 90, wolne), Dariusz Słupski (14, karny), Damian Tofil (37).