Hala sportowa o wymiarach 47 m na 38 m to największa inwestycja gminy Golub-Dobrzyń ostatnich lat.
Z Gimnazjum Publicznym hala połączona jest łącznikiem.
Czytaj także: Golub-Dobrzyń. Co z basenem pytają nasi Internauci
W trzech etapach
W 2007 roku samorząd zamówił dokumentację techniczną inwestycji. Prace budowlane ruszyły w 2010 roku.
Budowę realizowano w trzech etapach - z pieniędzy gminy, Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu. Inwestycja łącznie kosztowała przeszło 5,2 mln zł.
- Gdyby nie pomoc z budżetu państwa, nie moglibyśmy sobie na nią pozwolić - mówił w piątek, podczas uroczystego otwarcia hali, Marek Ryłowicz, wójt gminy.
Sala o powierzchni ponad 1200 m kwadratowych ma zamontowane dwie przesłony, co daje możliwość równoczesnego prowadzenia zajęć wychowania fizycznego dla trzech różnych grup.
Obok znajdują się także szatnie, toalety, magazynek na sprzęt, pokój nauczyciela wuefu, także z węzłem sanitarnych oraz kotłownia.
Nowa sala otwiera przed szkołą szansę organizacji zawodów, nie tylko na szczeblu wojewódzkim, ale i krajowym.
Na widowni, wygodnie na ławeczkach mogłoby je obserwować ok. 180 osób.
Klasa sportowa
Dzięki hali szkoła mogła uatrakcyjnić swoją ofertę i od września otworzyła nową klasę sportową.
Hala ma być także wykorzystywana do organizacji zajęć kulturalnych. - Powstanie tej sali jest dowodem na to, że nasza gmina się rozwija - mówił wójt Marek Ryłowicz.
- Jednak ktoś może zapytać: "Dlaczego budowa hali sportowej była nas taka ważna?" Odpowiedź jest prosta. Główną ideą, jaka przyświecała nam podczas realizacji tego projektu, było zapewnienie wszechstronnego rozwoju naszej młodzieży - dodaje. Wójt podkreślał, że takie warunki dla rozwoju, powinni mieć nie tylko mieszkańcy miast, ale także mniejszych miejscowości, takich jak Gałczewo.
Wiadomości z Golubia-Dobrzynia
Czytaj e-wydanie »