Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oni będą zwolnieni z płacenia Abonamentu RTV 2024. Mamy też stawki opłaty za Abonament na przyszły rok

MM
Wideo
od 16 lat
Wiemy, ile będzie trzeba zapłacić za abonament radiowo-telewizyjny w 2024 roku. Pamiętajmy, że opłacić go powinni wszyscy, którzy posiadają odbiornik do oglądania telewizji i słuchania radia. Nie wszystkich jednak dotyczyć będą opłaty, bo jest lista zwolnionych, którzy nie muszą płacić za Abonament RTV. Zobacz, kto będzie zwolniony także w 2024 roku.

Abonament RTV - te osoby powinny go opłacać

Według przepisów opłacanie abonamentu RTV dotyczy każdego gospodarstwa domowego, w którym znajduje się odbiornik radiowy lub telewizyjny. Osoby fizyczne wnoszą jedną opłatę, niezależnie ile takich odbiorników posiadają.

Zobacz także:Trwają kontrole opłat za Abonament RTV. Co się stanie, jeśli nie otworzysz drzwi?

Trzeba zaznaczyć, że koszt opłacania telewizji kablowej, satelitarnej lub platformy cyfrowej nie zwalnia z płacenia abonamentu. Uiszczanie opłaty abonamentowej wiąże się z posiadaniem odbiornika, a nie treściami, jakie są emitowane.

Oni są zwolnieni z płacenia Abonamentu RTV - mamy aktualną listę osób

O tym, kto nie musi płacić abonamentu RTV mówi nam art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. Zwolnione są pewne grupy osób, a żeby skorzystać ze zwolnienia trzeba spełnić proste warunki. Potrzebne jest przedstawienie w placówce pocztowej dowodu osobistego i dokumentów, które uprawniają nas do korzystania ze zwolnień. Musimy także złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków do korzystania ze zwolnienia.

Pełna lista osób, które nie muszą opłacać abonamentu RTV, także w 2024 roku, jest w naszej galerii. Zobacz, czy dotyczą ciebie zwolnienia i czy musisz uiszczać opłatę abonamentową.

Takie będą opłaty za Abonament RTV w 2024 roku

Stawki nie ulegną zmianie i będziemy płacić tyle samo, co w 2023 roku. Jeśli opłaty będą uiszczane raz w miesiącu, to ceny prezentują się następująco:

  • Opłata za 1 miesiąc za radioodbiornik wynosi 8,70 zł miesięcznie
  • Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 27,30 zł miesięcznie

- Użytkownicy odbiorników, którzy do 25 stycznia 2024 r. uiszczą opłatę abonamentową za cały rok, otrzymują 10-procentową zniżkę - poinformowała Poczta Polska.

Zobacz, ile zapłacisz, jeśli będziesz korzystać ze zniżek. Grafiki z opłatami zamieściliśmy w poniższej galerii.

Wiemy, ile będzie trzeba zapłacić za abonament RTV w 2024 roku. Na stronie Poczty Polskiej przedstawiono stawki wraz ze zniżkami. Oczywiście można korzystać ze zniżek, jeśli będziemy uiszczać opłaty za więcej niż jeden miesiąc. Stawki abonamentu RTV na 2024 rok wraz ze zniżkami znajdziesz na kolejnych stronach ----->

Mamy stawki za abonament RTV - wyliczenia na 2024 rok. Tyle ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska