OOM '2013. Kadetki Jokera Świecie i kadeci Chemika Bydgoszcz zdobyli brązowe krążki na plaży

Tak ze zdobycia medalu cieszyli się Paweł Stysiał i Jan Lesiuk,
Udany dla Kujawsko-Pomorskiego był finałowy turniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Przyniósł dwa medale.

Zawody, które są jednocześnie mistrzostwami Polski kadetek i kadetów, odbyły się na boiskach należących do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Nasze województwo reprezentowały jedna para żeńska i dwie męskie.
W turnieju kobiet siatkarki Jokera Świecie Agata Trybuła i Agnieszka Saganowska wywalczyły brąz. W meczu o 3. miejsce jokerki (na co dzień uczennice SMS Łódź) zwyciężyły duet Dominika Stępień/Karina Jakuć (Płomień Sosnowiec) 2:1. Mistrzyniami Polski zostały Agnieszka Adamek i Kamila Płaczek (GLKS Barycz). Siatkarki z Wielkopolski w całym turnieju nie straciły nawet seta. W drodze po złoto, w półfinale, ograły parę Jokera Świecie.

Kolejność końcowa dziewcząt: 1. Agnieszka Adamek/Kamila Płaczek (GLKS Barycz), 2. Natalia Latkowska/Aleksandra Kwiatkowska (Chemik Police), 3. Agata Trybuła/Agnieszka Saganowska (Joker Świecie), 4. Dominika Stępień/Karina Jakuć (Płomień Sosnowiec), 5-6. Aleksandra Stępień/Marta Pietroczuk (Zryw Volley Iława), Dominika Knysak/Martyna Knysak (KS Częstochowianka), 7-8. Dominika Bilicka/Aleksandra Stasiak (KS Dziewiątka Łódź), Aleksandra Smykała/Karolina Wróbel (SPS Politechnika Częstochowska). Startowało 16 par.

Wyeliminowali kolegów

W turnieju chłopców nasze województwo reprezentowały dwie drużyny Chemika Bydgoszcz. Lepiej spisali się Paweł Stysiał i Jan Lesiuk, którzy zdobyli brązowy medal. W drodze po niego wyeliminowali m.in. swoich kolegów z klubu Kamila Droszyńskiego i Aleksandra Łyczaka wygrywając 2:1. Para Stysiał/Lesiuk w całym turnieju przegrała tylko z późniejszymi mistrzami Dominikiem Kmiecikiem i Jakubem Macurą z SMS-u Łódź. Najpierw w fazie eliminacji, a potem w półfinale. W meczu o 3. miejsce bydgoszczanie ograli duet z Mazowieckiego Paweł Jedynak/Adam Ślęzak (UKS Tempo Przysucha) 2:1.
Kamil Droszyński i Aleksander Łyczak zawody zakończyli na 7-8. miejscu.
Klasyfikacja końcowa chłopców: 1. Dominik Kmiecik/Jakub Macura (SMS Łódź), 2. Marcin Ernastowicz/Jędrzej Gruszczyński (KS Progress Września), 3. Paweł Stysiał/Jan Lesiuk (Chemik Bydgoszcz), 4. Paweł Jedynak/Adam Ślęzak (UKS Tempo Przysucha), 5-6. Mateusz Czunkiewicz/Jan Tomczak (Trefl Gdańsk), Szymon Mrozek/Adam Rajski (MKS Kędzierzyn-Koźle), 7-8. Kamil Droszyński/Aleksander Łyczak (Chemik Bydgoszcz), Michał Szczechowicz/Sławomir Busch (PKS MOS Zbąszyń). Startowało 16 par.