
Kanapki zapakujmy w pojemniki wielokrotnego użytku.

Szklane butelki zamiast plastikowych (lub wielokrotnego użycia). Kranówka w wielu polskich miastach jest zdatna do picia, a jeżeli nie chcecie jej pić, można zainwestować w filtr do wody lub specjalne butelki filtrujące.

Plastikowe naczynia zamieńmy na te z otrębów lub papieru. Grill na działce lub przyjęcie urodzinowe w plenerze nie musi się zakończyć toną wyprodukowanych śmieci i plastikowych, jednorazowych sztućców czy talerzy. Z powodzeniem do konsumpcji wszystkich smakołyków użyjemy bambusowej zastawy. Wygląda ona o wiele lepiej, a i dla środowiska są znacznie przyjaźniejsze.

Metalowe puszki można ponownie wykorzystać np. trzymać w nich drobne rzeczy, takie jak guziki, koraliki czy zabawki dziecięce oraz produkty spożywcze takie jak ciastka, kawa czy herbata.