- Ceny za ciepło zostają obniżone o 0,9 procent i są jednymi z najniższych w regionie jak również w kraju - mówi Jacek Kuź-niewicz, prezes ciepłowni.
MPEC wprowadza nową taryfę dla ciepła, co będzie sprzyjać zmniejszeniu kosztów ponoszonych przez mieszkańców z tytułu ogrzewania i ciepłej wody. - Obniżenie cen ciepła było możliwe nie tylko dzięki spadkowi cen miału węglowego, ale znaczny wpływ na obniżkę miały również podejmowane w zarządzanym przeze mnie przedsiębiorstwie działania prowadzące do zmniejszenia zużycia miału węglowego i energii elektrycznej oraz obniżenie kosztów stałych - dodaje szef ciepłowni. - Firma na bieżąco analizuje i dostosowuje do aktualnych potrzeb zakres ponoszonych wydatków, na remonty oraz bieżącą konserwację urządzeń ciepłowniczych.
W budynkach wielorodzinnych zryczałtowane stawki opłat za centralne ogrzewanie za 1 metr kwadratowy ustalają spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe i inni zarządcy lub właściciele budynków. To przede wszystkim od nich będzie zależało, jaką stawkę opłaty zastosują wobec mieszkańców za ogrzewanie i ciepłą wodę. Podmioty te obowiązuje jednak rozliczenie kosztów ogrzewania w poszczególnych lokalach w okresie 12 miesięcy, zatem w przypadku obniżenia rocznych kosztów znaczna część mieszkańców będzie mogła liczyć na zwrot części poniesionych opłat.
To kolejna obniżka cen ciepła dostarczanego przez MPEC w ciągu ostatnich lat, w 2015 r. ceny zostały obniżone o 1,1 proc.
Zobacz:
Co oznacza Brexit dla kujawsko-pomorskich firm, które eksportują na Wyspy? [opinie przedsiębiorców]
Szok! Tramwaj Pesa Swing jechał bez motorniczego
ME w Toruniu. "Wolontariat pomylono z tanią siłą roboczą"
