Ostrzeżenie GIS 11.05: Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG wycofaniu wskazanej poniżej partii kiełbasek marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g. Powodem wycofania są możliwe zmiany organoleptyczne produktu – gorzki smak – związane z możliwym kontaktem powierzchni kiełbasek z czynnikiem chłodzącym, w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym.
Brak jest dostępnych danych pozwalających na ocenę czy ze spożyciem przedmiotowego produktu wiąże się ryzyko dla zdrowia konsumentów.
Szczegóły dotyczące wycofywanych produktów:
Nazwa produktu: Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g
Data minimalnej trwałości: 07.07.2021
Producent: Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht
Dystrybutor w Polsce: Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno
Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli
Firma Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG poinformowała odbiorcę w Polsce o konieczności wycofania wskazanej partii produktu.
Działania podjęte przez Auchan POLSKA Sp. z o.o.: wycofanie ze sprzedaży i utylizacja towaru oraz poinformowanie Klientów o wycofaniu produktu poprzez wywieszenie ogłoszenia w sklepie.
Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.
Zalecenia dla konsumentów
Nie należy spożywać produktu Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g, o wskazanej w komunikacie dacie minimalnej trwałości.
To powinno Cię zainteresować
Czym są ostrzeżenia GIS?
Główny Inspektorat Sanitarny to jednostka zajmująca się nadzorowaniem i kierowaniem działaniami mającymi na celu dobro i zdrowie publiczne obywateli. Zadaniem GIS-u jest m.in. informowanie o niebezpiecznych dla życia lub zdrowia produktach dostępnych w sprzedaży.
Ostrzeżenia GIS pojawiają się zawsze, gdy spożywanie lub stosowanie jakiegos produktu może być niebezpieczne dla zdrowia lub życia konsumentów. Warto dokładnie zapoznać się z treścią każdego ostrzeżenia, aby uniknąć przykrych konsekwencji.
Dane pochodzą ze stron Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
