W województwach północnych, południowych i południowo-wschodnich przewidywane są przelotne, miejscami intensywne, opady śniegu.
Do Polski na dobre zawitała zima. Szczególną ostrożność powinni zachować teraz kierowcy - na drogach mogą się tworzyć zaspy, możliwe są także zawieje i zamiecie śnieżne. Wiatr zachodni będzie wiał w porywach z prędkością do 70 kilometrów na godzinę. W województwie pomorskim przed południem przewidywane są lokalnie burze i intensywne opady śniegu.
Obfite opady śniegu w całym kraju spowodowały trudne warunki na drogach. Dotyczy to szczególnie dróg lokalnych, na których jest bardzo ślisko. Policja i służby drogowe ostrzegają kierowców i proszą o zachowanie większej ostrożności. Po pierwszych opadach śniegu w całym kraju doszło do wielu groźnych wypadków.