Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto lista osób zwolnionych z płacenia Abonamentu RTV 2024. Mamy także stawki na obecny rok

OPRAC.: mm
Wideo
od 16 lat
Pamiętajmy, że obowiązek opłat obowiązuje wszystkich posiadaczy odbiorników radiowo-telewizyjnych. Sprawdź, kto jest zwolniony z opłat i jakie będą stawki od stycznia przyszłego roku. Mamy najważniejsze informacje o zasadach opłat za Abonament RTV w 2024 roku.

Oni nie muszą płacić za Abonament RTV 2024. Takie są zasady

O tym, kto nie musi płacić abonamentu RTV mówi nam art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. Zwolnione są pewne grupy osób, a żeby skorzystać ze zwolnienia trzeba spełnić proste warunki. Potrzebne jest przedstawienie w placówce pocztowej dowodu osobistego i dokumentów, które uprawniają nas do korzystania ze zwolnień. Musimy także złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków do korzystania ze zwolnienia.

Zobacz także:Abonament RTV zostanie zniesiony? Są prognozy, ile wyniesie opłata, która ma go zastąpić. Będzie wysoka?

W naszej galerii publikujemy pełną listę osób, które nie muszą opłacać abonamentu w 2024 roku. Zobacz, czy jesteś w gronie osób, które unikną opłat od stycznia tego roku.

Te osoby muszą płacić za Abonament RTV. Także w 2024 roku

Jeśli w gospodarstwie domowym znajduje się przynajmniej jeden odbiornik radiowy lub telewizyjny, to według przepisów obowiązkowo należy uiszczać opłatę abonamentową. Trzeba jednak pamiętać, że opłata przypada na jedno gospodarstwo, niezależnie ile odbiorników jest w posiadaniu.

Opłacenie abonamentu RTV jest konieczne także w przypadku posiadania np. telewizji kablowej, satelitarnej lub platformy cyfrowej. Opłata za abonament wiąże się bowiem z posiadaniem konkretnego odbiornika.

Abonament RTV 2024 - oto stawki od stycznia 2024

Opublikowano także stawki, jakie będą obowiązywać za abonament RTV w 2024 roku. Jak się okazuje, pozostaną one na tym samym poziomie, co obecnie. Jeśli będziemy płacić raz w miesiącu, to opłata wyniesie:

  • Opłata za 1 miesiąc za radioodbiornik wynosi 8,70 zł miesięcznie
  • Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 27,30 zł miesięcznie

- Użytkownicy odbiorników, którzy do 25 stycznia 2024 r. uiszczą opłatę abonamentową za cały rok, otrzymują 10-procentową zniżkę - poinformowała Poczta Polska.

Zobacz, ile zapłacisz, jeśli będziesz korzystać ze zniżek. Grafiki z opłatami zamieściliśmy w poniższej galerii.

Wiemy, ile będzie trzeba zapłacić za abonament RTV w 2024 roku. Na stronie Poczty Polskiej przedstawiono stawki wraz ze zniżkami. Oczywiście można korzystać ze zniżek, jeśli będziemy uiszczać opłaty za więcej niż jeden miesiąc. Stawki abonamentu RTV na 2024 rok wraz ze zniżkami znajdziesz na kolejnych stronach ----->

Mamy stawki za abonament RTV - wyliczenia na 2024 rok. Tyle ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska